Zavřít reklamu

Snad téměř každý řidič dnes alespoň částečně spoléhá na nějakou navigaci. Nabídka trhu je docela široká, ale Google Mapy rozhodně patří mezi jedny z nejpoužívanějších. Google neustrnul a neustále pracuje na zlepšení jejich funkcí. Zde je několik z nich.

Otázka spotřeby, ať už v podobě benzínu, nafty nebo elektřiny, je pro mnoho majitelů vozidel poměrně důležitá a Google Mapy vám to nyní umožní zohlednit při plánování cest. Zvolená trasa může mít totiž na spotřebu zásadní vliv. Vše se samozřejmě odvíjí od typu motoru respektive paliva. V Google Mapách lze nyní typ motoru vybrat a pak vejít do Nastavení, dále zvolit Navigace a Upřednostnit úsporné trasy. Mapy vám pak budou nabízet takové varianty, které budou ve výsledku úspornější, pokud jde o spotřebu pohonných hmot nebo elektrické energie.

Nedávno Google také příjemně překvapil vyřešením jedné ze slabin. Mapy totiž mají trochu problém ve chvíli, kdy chcete pouze zobrazit cestu od jejího počátku k cíli a pak ji následovat. Mnohdy nezbývá, než se přepnout do režimu navigace, což ovšem nemusí být vždy vyhovující. Řešením je Glanceable Directions, jež tento problém odbourává.

Velkou část uživatelů Google Map si získala novinka s označením Immersive View. Funkce staví na pokročilé umělé inteligenci, která kombinuje data ze Street View a leteckých snímků a následně modeluje 3D podobu konkrétních lokací. To ovšem není všechno. Zobrazení jsou doplněna i o užitečné informace týkající se například dopravní špičky v daném umístění, počasí nebo možností parkování. To může opravdu znatelně zpříjemnit plánování cest.

Ať už se chystáte vyrazit na návštěvu, za rodinou nebo podniknout zajímavý výlet třeba na hory, nové funkce Google Map vám usnadní plánování a zpříjemní zážitek z jejich používání.

Dnes nejčtenější

.