Zavřít reklamu

Společnost Google využívá celou řadu technologií, jež mají za cíl bránit šíření a chránit před nepravdivými informacemi na jejích platformách. Tento trend se dotýká i Map Google. I když vám pravděpodobně mapy neposkytnou nepravdivé informace pokud jde o samotnou lokaci, v rámci hledání však nabízí množství recenzí, obrázků a videí uživatelů, včetně celkového hodnocení oblíbených míst. Příspěvky uživatelů jsou v tomto ohledu pro platformu zásadní a poskytují hledajícím nové možnosti, jak prozkoumat místa, kde ještě nebyli. V mnoha případech mohou pomoct získat lepší představu o tom, co daný cíl nabízí.

Bohužel , jak už to tak bývá, ne všichni hráči hrají fér a Google vyvinul drastické úsilí, aby takové chování eliminoval. Společnost se také podělila o související informace. V roce 2022 odstranila více než 300 milionů příspěvků, které obsahovaly recenze, obrázky i videa. Konkrétně to bylo přes 115 milionů recenzí, přes 200 milionů fotografií a 7 milionů videí. Kromě toho se jí podařilo ochránit více než 185 000 podniků před podezřelými aktivitami a palec nahoru si zaslouží i za zabránění výskytu více než 20 milionů falešných obchodních profilů.

A jak se to Googlu podařilo? Společnost uvádí, že skvělých výsledků dosahuje díky využití strojového učení. To umožnilo rychleji odhalit vzorce zneužívání a odstranit podvodné snímky z platformy. Snaha zbavit se nepravdivých a falešných informací ve výsledku přináší uživatelům, majitelům podniků a dalším organizacím bezpečnější i důvěryhodnější způsob používání Map Google.

Vedle ochrany svých uživatelů společnost Google podnikla také právní kroky proti nežádoucím subjektům. Například podala žalobu, jež přinesla zánik telemarketingové skupiny, která se za společnost Google vydávala. V této otázce dokonce sdílí své strategie s některými vládními agenturami, jako je FTC, tedy americká vládní organizace zabývající se ochranou spotřebitelských práv a dodržování pravidel hospodářské soutěže a dalšími organizacemi po celém světě, aby se podobné typy problémů řešily hromadně a snad i mnohem rychleji.

Dnes nejčtenější

.