Zavřít reklamu

Na globálně populární streamovací platformě Netflix najdete filmy a pořady různé kvality. Vy ale určitě nechcete ztrácet čas podprůměrnou či průměrnou produkcí, proto pro vás máme 10 nejlepších filmů, které na platformě můžete v současnosti sledovat. Pokud si Netflix ještě nepředplácíte, můžete tak učinit zde. Měsíční předplatné stojí od 199 do 319 Kč.

Jeho dům (hodnocení podle Rotten Tomatoes 100 %)

Mladý pár z Jižního Súdánu chce v Anglii začít nový život. Oba ale drtí děsivé vzpomínky na hrůzy, před kterými uprchli ze svojí válkou zpustošené země.

Jak vycvičit draka (99 %)

Jak vycvičit draka je dobrodružná fantasy komedie, která se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene.

Čtyřicetiletá verze (99 %)

Newyorská autorka divadelních her Radha je na prahu čtyřicítky a zoufale touží po úspěchu. A objeví svůj rapperský talent a najde novou inspiraci.

Zahaleni stínem (99 %)

Během války mezi Irákem a Íránem se mladá matka Shideh stará sama o svou dceru Dorsu. Její manžel je lékař, který rodinu nechává často o samotě. V okolí jejich domu padají každý den bomby a jejich životy jsou tak neustále v ohrožení. Nebezpečí války však není jejich jediným problémem. V jejich domě se totiž začínají odehrávat zvláštní jevy, které jim znepříjemňují život. Dorsa trpí nespavostí, její setkávání s neexistujícími osobami matka zpočátku považuje za dětskou hru. V domě se kvůli událostem neustále stupňuje napětí a je jen otázkou času, kdy se matčina psychika zlomí a bude muset uznat, že jejich dům je místem paranormálních jevů.

Monty Python a Svatý Grál (98 %)

Naprostá klasika. Jde o velmi neotřelé zpracování příběhu krále Artuše putujícího napříč Británií, aby kolem sebe nashromáždil nejlepší rytíře a Bůh mu zjevil, kde najít Svatý Grál. Na své cestě se střetává s bizarními překážkami. Bez znalosti vzdušné rychlosti nenaložené vlaštovky nemá šanci.

Ma Rainey – matka blues (97 %)

V roce 1927 se v nahrávacím studiu v Chicagu sešla legendární americká bluesová zpěvačka Ma Rainey se svojí kapelou, ale brzy tam zavládla napjatá atmosféra.

Smrt čeká všude (97 %)

Pokud je válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? V době, kdy se armády skládají nikoliv z rekrutů, ale z dobrovolníků, a muži se dobrovolně pouští do vojenské služby, je adrenalinové prostředí bojiště silným a neodolatelným lákadlem, často přímo závislostí. Snímek je napínavým příběhem elitních vojáků, kteří mají jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě – uprostřed bojové vřavy deaktivují bomby. Když se nový seržant James ujme špičkového pyrotechnického týmu, překvapí své dva podřízené, Sanborna a Eldridge, že je vtáhne do smrtelné hry městských bojů. James se chová tak, jako by mu nedocházelo, že může zemřít. Zatímco se oba muži snaží svého nového velitele udržet pod kontrolou, ve městě kolem nich se rozpoutá naprostý zmatek a Jamesova skutečná povaha se ukáže způsobem, který všechny z nich navždy poznamená.

Za každou cenu (97 %)

Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři – Toby, rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa, který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít.

Jmenuju se Dolemite (97 %)

Hollywood o něj nestojí, a talentovaný Rudy Ray Moore se proto vydá vlastní cestou. V roce 1975 natočí pro černošské publikum film. V hlavní roli legendární komik Eddie Murphy.

Hon na pačlověky (97 %)

Ricky je těžce zvladatelný, hip-hopem odkojený teenager, vyrůstající v náhradní péči. Když jednoho dne skončí v nové rodině na novozélandském venkově, jeho život nabere zcela nový směr. Souhrou okolností se totiž Ricky, který dosud příliš nepřišel do kontaktu s přírodou, ocitá na útěku nehostinnou buší se svým bručounským náhradním strýcem.V patách jsou jim ozbrojené složky a dvojici svérázných renegátů tak nezbývá než nechat stranou své odlišnosti a spojit síly k nevyrovnanému souboji… Snímek je adaptací humoristického románu oblíbeného novozélandského spisovatele a proslulého bushmana Barryho Crumpa.

Dnes nejčtenější

.