Zavřít reklamu

Samsung vydal původní Galaxy SmartTag v roce 2021, a od té doby se na něho poměrně úspěšně zapomnělo. Letos však společnost chystá vydat jeho pokračovatele, jak jsme vás ostatně nedávno informovali. Nyní vyplouvají na povrch další informace, jako to, že bude představen po boku Galaxy Watch6. 

Původní zprávu nyní víceméně potvrdila i korejská média. Ta uvádí, že 2. generace Galaxy SmartTagu bude oznámena společně s hodinkami Galaxy Watch6, skládačkami Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 a překvapivě také s Galaxy Buds3 ještě letos, tedy pravděpodobně v létě, konkrétněji v srpnu. O Galaxy Buds3 jsme toho zatím mnoho neslyšeli, takže se jedná o novou informaci. Poslední Galaxy Buds2 Pro představil Samsung loni spolu s 4. generací svých skládaček.

Nový SmartTag zlepší dosah a funkce připojení 

Samsung by měl u příští generace Galaxy SmartTagu vylepšit hned několik parametrů, včetně bezdrátového dosahu. Bude mít lepší signál a jeho baterie vydrží déle. Kromě toho bude Galaxy SmartTag2, nebo jak jej Samsung nakonec nazve, těžit z lepších bezpečnostních funkcí, které mají zabránit neoprávněnému sledování. Zařízení by mělo disponovat i propojením chytrého příslušenství v rámci SmartThings.

Příští generace SmartTagu by tak mohla být schopna provádět úkoly, jako je aktivace zařízení, stmívání světel nebo ovládání chytrých televizorů. Společnost Samsung by měla druhou generaci zařízení Galaxy SmartTag oznámit na příští významné akci Unpacked a přívěsek by pak mohl být nabízen jako bonus k předobjednávkám nových zařízení, jako budou právě Galaxy Z Fold5, Galaxy Z Flip5 a řada Galaxy Tab S9. U té se ale zatím nepředpokládá, že bude uvedena také v létě.

Hodně bude záležet i na vzhledu, protože minulé generace příliš krásy nepobraly, a především měly opravdu velké rozměry. S použitím s klíči to je sice v pohodě, ale do peněženky tento lokalizátor Samsungu rozhodně nedáte. Na rozdíl od AirTagu Applu má alespoň oko k provlečení třeba kroužku právě klíčů. Cena se dá předpokládat kolem jednoho tisíce Kč.

Samsung Galaxy SmartTag+ koupíte zde

Dnes nejčtenější

.