Zavřít reklamu

Naprostá většina z nás píše každý den e-maily – ať už svým blízkým a přátelům, nebo třeba v rámci práce či studia. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co všechno je vlastně možné e-mailem posílat? Právě to si ukážeme v našem dnešním článku.

Každý, kdo pracuje s elektronickou poštou, jistě ví, že ke zprávám může přidávat  nejrůznější přílohy od dokumentů až po obrázky nebo zvukové soubory. Velmi zjednodušeně lze říci, že prostřednictvím e-mailu můžete poslat prakticky jakýkoliv obsah. V některých případech vás v tomto může do jisté míry omezovat buďto váš e-mailový klient, nebo hosting, problémy mohou někdy spočívat také ve velikosti vybrané přílohy.

Omezení velikosti přílohy e-mailu

Při odesílání příloh o větším objemu nejčastěji narazíte na omezení, týkající se velikosti přílohy. Naprostá většina poskytovatelů e-mailových služeb omezuje maximální velikost přílohy na 25MB, to ale neznamená, že by vůbec nebylo možné posílat přílohy o větším objemu. Pokud například používáte Gmail, služba automaticky detekuje přílohu o větším objemu, a nabídne vám možnost odeslat příjemci odkaz na stažení přílohy z cloudového úložiště. Pokud víte, že se vámi odesílaná příloha nevejde do limitu, můžete ji rovnou nahrát na některé z internetových úložišť. Další možností je zkomprimování přílohy do formátu ZIP nebo RAR.

Další doporučení

Na pozoru byste se měli mít také v případě, že odesíláte větší množství zpráv v krátkém časovém rozmezí, případně při hromadném rozesílání zpráv. V rámci prevence spamu mají poskytovatelé v tomto směru nejrůznější omezení a opatření, která se vyplatí si zjistit. Pro rozesílání hromadných e-mailů například za účelem marketingu existují specifické služby.

Dnes nejčtenější

.