Zavřít reklamu

Telefony aktuální vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 za svou cenu nabízejí skvělý výkon a funkce. Vzhledem k prémiové ceně se je uživatelé snaží chránit všemi možnými prostředky, včetně ochranných pouzder, krytů displeje nebo chráničů čoček fotoaparátu. Samsung však říká, že používání příslušenství třetích stran nebo příslušenství bez jeho certifikace může způsobit problémy, a v některých případech prý může dokonce skončit poškozením Galaxy S23, S23+ nebo S23 Ultra.

V novém příspěvku na svém komunitním fóru Samsung poukázal na řadu problémů, které může způsobit příslušenství pro Galaxy S23 nabízené třetími stranami nebo necertifikované korejským obrem. Většina těchto problémů souvisí s chrániči objektivů fotoaparátu a tím, jak by mohly nejen zhoršit jeho výkon, ale i poškodit jeho komponenty. Další problémy se týkají pouzder, které mohou zakrytím mikrofonu způsobit zhoršení zvukové kvality.

Chrániče čoček fotoaparátu Galaxy S23 mohou způsobit poškrábání prstence fotoaparátu

Chrániče objektivů fotoaparátu jsou po ochranných pouzdrech a krytech obrazovky pravděpodobně nejžádanějším příslušenstvím pro smartphony. Samsung říká, že při sundávání chrániče čoček z fotoaparátu můžete poškodit jeho prstenec. Doporučuje proto, abyste při odstraňování chráničů objektivů byli opatrní.

Chranic_cocek_Galaxy_S23_problem_1

Okolo fotoaparátu se může nahromadit vlhkost a cizí předměty

Pokud jste na svůj Galaxy S23, S23+ nebo S23 Ultra nainstalovali chránič čoček nebo pouzdro, které čočky zakrývá, může se podle Samsungu uvnitř fotoaparátu zachytit vlhkost nebo cizí předměty. I když korejský gigant neřekl, že by to mohlo telefony poškodit, akumulace vlhkosti po dlouhou dobu by jim mohla způsobit poškození vodou. Samozřejmě pak bude vlhkost také zkreslovat fotografie.

Chranic_cocek_Galaxy_S23_problem_2

Výkon fotoaparátu může být kvůli chráničům čoček horší

Chrániče čoček fotoaparátu a pouzdra, která čočky zakrývají, přes ně přidávají vrstvu skla. Ta může způsobit nejen nižší kvalitu fotografií, ale i problémy s ostřením. Když se kromě toho mezi fotoaparátem a chráničem čoček nahromadí vlhkost nebo cizí předměty, výsledkem mohou být rozmazané fotky a videa.

Problémy s mikrofonem a přenosem zvuku

Galaxy S23, S23+ a Galaxy S23 Ultra mají mikrofon umístěný ve spodní části nejhořejšího zadního fotoaparátu. Tento mikrofon se používá pro hovory i záznam zvuku či videa. Samsung říká, že pokud používáte pouzdro třetí strany nebo jím necertifikované, mohlo by zakrývat mikrofon a bránit čistému přenosu zvuku, což znamená, že byste mohli zaznamenat znatelně sníženou kvalitu hovorů a záznamu zvuku/videa.

Chranic_cocek_Galaxy_S23_problem_3

I když Samsung varoval své zákazníky před všemi problémy s Galaxy S23, které může způsobit příslušenství třetích stran a příslušenství bez jeho certifikace, neuvedl seznam svého certifikovaného příslušenství. To by uživatelům Galaxy S23 pomohlo vyhnout se příslušenství, které by mohlo jejich telefony poškodit. Obecně však platí, že než si nějaké příslušenství pro jakýkoli smartphone koupíte, podívejte se nejprve na uživatelské recenze a kupujte je pouze od renomovaných značek. Jednou z nejlepších a námi ověřenou je třeba PanzerGlass.

Ty nejlepší kryty a skla koupíte zde

Dnes nejčtenější

.