Zavřít reklamu

Apple a Samsung jsou dvě největší smartphonové značky na světě. Samsung má větší nabídku produktů, které oslovují širší zákaznickou základnu, zatímco Apple je lídrem v segmentu prémiových smartphonů. Podle posledních zpráv cupertinský gigant toho korejského v prvním čtvrtletí letošního roku předběhl, když získal větší podíl na trhu.

Samsung začátkem letošního roku uvedl na trh novou vlajkovou řadu Galaxy S23 spolu s několika novými telefony řady Galaxy A. V prvních měsících roku byl zaměstnán tím, že zákazníkům nabízel širokou škálu svých smartphonů. I když v tomto období Apple nepředstavil žádný nový telefon, svého odvěkého rivala „trhnul“, byť jen těsně.

Podle nejnovější zprávy webu Statcounter byly telefony Applu v prvních třech měsících letošního roku těmi nejoblíbenějšími. V lednu činil jeho tržní podíl 27,6 %, zatímco podíl Samsungu 27,09 %. V únoru podíl Applu i Samsungu klesl, a to na 27,1, resp. 26,75 %. Podle jiné zprávy z 6,84 miliardy uživatelů smartphonů na celém světě 1,85 miliardy používá iPhone, zatímco 1,82 miliardy smartphony Samsungu.

Pro Samsung toto nejsou dobré zprávy, protože podle všeho na řadu Galaxy S23 hodně sázel. Neměli bychom však činit ukvapené závěry, protože to může být jen krátkodobý trend a Samsung má vzhledem ke svým možnostem velkou šanci se v příštím čtvrtletí vrátit na trůn. Apple bude totiž nové iPhony představovat až v září, kdežto Samsung zde má ještě jedno želízko v ohni, kterou je řada Galaxy Z.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.