Zavřít reklamu

Máme tu jaro a Google se snaží zavést novou metodu, která by lidem a městům pomohla přizpůsobit se rostoucím teplotám. Podle příspěvku na svém blogu plánuje společnost v následujících měsících přinést do vyhledávání upozornění na extrémní horka. Google uvádí, že chce svým uživatelům poskytovat relevantní a maximálně přesné informace o teplotě, pročež se rozhodl spolupracovat s GHHIN tedy Global Heat Health Information Network.

Pokud se na vaši oblast vztahuje doporučení nebo varování před nadměrnými teplotami, při zadání dotazu nabídne Vyhledávání podrobnosti o tom, kdy vlna veder podle předpovědi začne a skončí, společně s radami, jak se co nejlépe ochladit, dalšími zdravotními informacemi a doporučeními. Při poskytování těchto varování bude Google vycházet mimo jiné také z údajů o poloze uživatele.

Jde o nejnovější snahu chránit uživatele před nebezpečnými klimatickými podmínkami. Google již disponuje systémy, které mohou varovat například před zemětřesením, povodněmi a dalšími přírodními katastrofami vztahujícím se k dané oblasti.

Určitě se jedná o zajímavou funkci, jejíž užitečnost brzy ověří nástup vysokých letních teplot, se kterými budeme nejspíš muset v budoucnu pravidelně počítat.

Dnes nejčtenější

.