Zavřít reklamu

Společnost Meta konečně umožní uživatelům Facebooku a Instagramu odhlásit se ze sledování kvůli cíleným reklamám na svých platformách. Toto rozhodnutí učinila poté, co od evropských regulačních orgánů dostala pokuty ve výši milionů dolarů. Meta sice nejprve pohrozila stažením Facebooku a Instagramu z evropského trhu, to se však nakonec nestalo a nyní se musí řídit zákony EU.

Podle webu SamMobile odvolávajícího se na deník The Wall Street Journal umožní Meta svým uživatelům v EU vyhnout se sledování pro účely reklamy od této středy. Uživatelé si budou moci vybrat verzi jejích služeb, která by na ně cílila pouze reklamami založenými na obecných kategoriích, jako je věkový rozsah a obecná poloha, aniž by jako nyní používala data, jako jsou např. videa, která uživatelé sledují, nebo obsah, na který v aplikacích Mety klikají.

Tato možnost může znít „na papíře“ dobře, má však jistý háček. A pro někoho to bude spíš doslova rovnou „hák“. Proces odhlášení ze sledování na platformách Mety, jako je Facebook a Instagram, totiž nebude vůbec jednoduchý.

Uživatelé budou muset nejprve vyplnit formulář, ve kterém vznesou námitku proti tomu, aby Meta používala jejich aktivity v aplikacích pro reklamní účely. Po jeho odeslání jej Meta vyhodnotí a rozhodne, zda požadavku vyhoví, či nikoli. Vypadá to tedy, že se nebude chtít vzdát bez boje, a i když nabídne možnost odhlásit se ze sledování, poslední slovo bude mít ona.

Meta navíc uvedla, že se bude nadále odvolávat proti normám a pokutám vynucovaným regulačními orgány EU, mezitím je ale povinna se jimi řídit. Je však třeba poznamenat, že uvedený postup odhlášení ze sledování by mohl vést k novým stížnostem na společnost.

Dnes nejčtenější

.