Zavřít reklamu

Dnes už představuje Instagram mnohem víc než jen pouhý proud příspěvků. Aplikace vás zaplaví nepřeberným množstvím příběhů, navrhovaných příspěvků i od tvůrců, které nesledujete a samozřejmě reklam. Ať už prohlížíte kterékoli zákoutí Instagramu, sponzorovaný obsah se vám určitě zobrazí co pár příspěvků. Abyste nedošli mylného závěru, že je toho s reklamami dost, Instagram našel nové místo, kde vám může v rámci aplikace reklamy zobrazovat a rovnou přichází jejich s novým formátem.

Instagram začal testovat zobrazování reklam ve výsledcích vyhledávání. Zatím není zcela jasné, zda se tyto sponzorované příspěvky zobrazí i v případě, kdy budete hledat osobní účty třeba vašich přátel a rodiny nebo jen pro explicitnější komerční dotazy. Když na stránce vyhledávání kliknete na příspěvek, pod ním vygenerovaný zdroj začne zobrazovat také reklamy. Instagram v současné době tato placená umístění zkouší a plánuje je v nadcházejících měsících povolit globálně.

V aplikaci navíc přibyl nový formát reklamy nazvaný Reminder ads, tedy upomínkové reklamy. Pokud ve svém zdroji uvidíte jednu z nich, řekněme u nadcházející události, můžete si vybrat, zda chcete v aplikaci dostávat automatická připomenutí, přičemž Instagram vás upozorní třikrát, jednou v den před událostí, pak 15 minut před ní a jakmile událost začne.

Mateřská společnost Meta hledá stále více způsobů, jak zpeněžit své uživatele. Před časem představila plán Meta Verified pro získání modrého checkmarku na Facebooku a Instagramu za měsíční poplatek 12 amerických dolarů, respektive 15, pokud se zaregistrujete ze smartphonu. Vydává se tak podobnou cestou jako Twitter v případě Twitter Blue.

Dnes nejčtenější

.