Zavřít reklamu

Stále více společností se pokouší o integraci AI do svých produktů. Výstupy nás často udivují a s největší pravděpodobností stojíme na prahu doby, kdy tato technologie postupně vstoupí do našich každodenních životů. Proto když se objevila obvinění, že jeden z největších technologických gigantů světa, společnost Google neoprávněně trénovala svého chatbota s umělou inteligencí nesoucí označení Bard na datech z ChatGPT společnosti OpenAI, vzbudilo to okolo tohoto tématu vlnu zájmu.

Podle serveru The Information výzkumník umělé inteligence společnosti Google Jacob Devlin odstoupil, protože společnost údajně pracovala s daty ChatGPT z webové stránky ShareGPT. Ve zprávě se uvádí, že Devlin odešel poté, co se podělil s vedoucími pracovníky o své obavy z toho, že tým Bard, trénuje svůj model strojového učení pomocí dat z ChatGPT společnosti OpenAI. Následně se Devlin připojil k OpenAI, aby pracoval na ChatGPT.

OpenAI a Google jsou v oblasti generativní umělé inteligence přímými konkurenty. Velké investice Microsoftu do OpenAI a rychlý postup, s jakým integroval GPT do svých produktů, měly za následek, že se Google snaží rychle uvést na trh svého vlastního chatbota Barda poháněného umělou inteligencí. Obvinění, že Google využil data ChatGPT, by mohlo poškodit pověst společnosti.

Bez přímé souvislosti s předchozími informacemi se na Android Authority nedávno obrátila agentura SEO Loopex Digital s tvrzením, že v rámci chatu s Bardem umělá inteligence uvedla, že je založena na jazykovém modelu GPT-3 společnosti OpenAI. Později však při výměně názorů Bard otočil a tvrdil, že je založen na modelu LaMDA AI od Googlu. Samozřejmě mohlo jít o případ, kdy Bard poskytl nesprávné informace, což by nebylo nic neobvyklého, protože podobné chyby jsou poměrně běžné. Na druhou stranu by opak mohl znamenat, že na nejnovějších obviněních je něco pravdy.

Společnost Google kategoricky popřela, že by Bard jakkoli vycházel z dat ChatGPT. „Bard není vyškolen na základě žádných dat z ShareGPT nebo ChatGPT,“ řekl mluvčí společnosti Chris Pappas pro server The Verge. Budoucnost jistě do celé záležitosti vnese více světla. Obecně lze ale předpokládat, že velmi prudký nástup technologií využívajících AI s sebou ponese nejrůznější výzvy a možná se setkáme i s ne zcela korektními praktikami při jejich zavádění.

Dnes nejčtenější

.