Zavřít reklamu

I když používáte zařízení s operačním systémem Android, tedy i telefony a tablety Samsungu, můžete na nich používat různé aplikace Applu. Nová aplikace Apple Music Classical ale v Google Play ještě přítomná není a je otázkou, jestli někdy bude. I tak si ale tuto knihovnu vážné hudby můžete na Android zařízeních užívat. 

Apple Music Classical je aplikace založená na platformě Apple Music, která vám umožní procházet skutečně obsáhlou knihovnou klasické hudby, kdy boduje zejména vyhledáváním podle skladatele, kompozice, ale i hudebního nástroje nebo typu hlasu. Právě proto vydal Apple aplikaci samostatně, protože kdyby vše integroval do Apple Music, bylo by to značně nepřehledné.

Jenže knihovna Apple Music Classical a knihovna Apple Music je jedna a ta samá. Co najdete v jedné, najdete i v druhé, a proto pokud používáte na svém Android zařízení právě Apple Music, můžete si zde vyhledávat díla z Classical také, jen je to trošku složitější, protože přítomné algoritmy nejsou v tomto tak chytré. Abyste mohli spustit aplikaci Classical, musíte si předplácet službu Apple Music.

Protože jsou ale knihovny sdílené, tak pokud si uložíte obsah v Apple Music Classical, uvidíte ho právě i v Apple Music. Daný obsah tak jednoduše dostanete nejen na platformu Android, ale třeba i na počítače Mac, ty s Windows, tablety iPad i jakékoli jiné, kde máte k Apple Music přístup. Podmínkou je ale obsah přidat právě v aplikaci Classical. 

Jak přidat obsah v Apple Music Classical 

  • V iPhonu otevřete aplikaci Classical. 
  • Vyhledejte obsah, který si chcete přidat do knihovny. 
  • Vpravo nahoře klepněte na ikonu Plus (ta se následně změní na zatržítko). 

Nyní už máte takto přidaný obsah všude – nejen v aplikaci Classical, ale i aplikaci Hudba na iOS a macOS, aplikaci Apple Music na Androidu a samozřejmě také na webu. 

Dnes nejčtenější

.