Zavřít reklamu

S řadou Galaxy S22 vydal Samsung aplikaci Camera Assistant, která nabízela detailnější ovládání základní aplikace Fotoaparát. Později byla aplikace uvolněna i pro další špičkové smartphony řady Galaxy Note, Galaxy S a Galaxy Z. Funkce automatického přepínání objektivů však byla omezena jen pro řadu Galaxy S22 a Galaxy S23. 

Nyní společnost vydala aktualizovanou verzi aplikace Camera Assistant (verze 1.1.01.0), která přináší funkci automatického přepínání objektivů do více smartphonů Galaxy, včetně řady Galaxy Note 20, Galaxy S20, Galaxy S21, Galaxy Z Foldu3 a Galaxy Z Foldu4. Tato zařízení však budou moci funkci automatického přepínání objektivů využít pouze v případě, že již používají aktualizaci One UI 5.1. Nejnovější verzi aplikace Camera Assistant si můžete stáhnout pouze z obchodu Galaxy Store zde, a to samozřejmě jen v kompatibilním smartphonu Galaxy.

Jak funkce automatického přepínání objektivů aplikace Camera Assistant funguje? 

Funkce automatického přepínání objektivů je na kompatibilních telefonech Samsung ve výchozím nastavení zapnutá, což znamená, že základní aplikace Fotoaparát přepíná mezi hlavním objektivem a teleobjektivem na základě dostupného okolního osvětlení. Jak jistě víte, teleobjektiv v chytrých telefonech nemá tak širokou clonu jako primární fotoaparát a velikost jeho snímače je také menší. Teleobjektiv tedy nemůže shromáždit tolik světla jako primární fotoaparát.

Pokud telefon usoudí, že při slabém osvětlení není dostatek okolního světla, aby mohl nabídnout dobrý snímek z teleobjektivu, automaticky přepne na primární fotoaparát a ořízne z něj zvětšený snímek. Pokud však chcete tomuto chování zabránit a donutit aplikaci fotoaparátu, aby používala pouze objektiv, který jste zamýšleli použít, můžete funkci automatického přepínání objektivů v aplikaci Camera Assistant zakázat.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.