Zavřít reklamu

Jednou z největších výhod chytrých hodinek oproti těm klasickým je, že je můžete nosit na obou zápěstích a orientovat je tak, aby tlačítka směřovala ven nebo dovnitř. Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch lze proto používat v kterékoli ze čtyř možných konfigurací. 

Pokud chcete Galaxy Watch nosit na levém nebo pravém zápěstí, můžete. To ostatně můžete i u klasických hodinek, polohu jejich korunky a popřípadě tlačítek chronografu si ale logicky nijak neurčíte. U Galaxy Watch však lze mít tlačítka jak směrem k zápěstí, tak k lokti. Je to jen o nastavení bez ohledu na to, jste-li pravák nebo levák. Nemusíte ani nijak sundávat řemínek hodinek.

Hodinky Galaxy Watch4 i Watch5 jsou plné senzorů, od pokročilého EKG senzoru až po jednodušší, ale velmi užitečný, gyroskop, který hodinky potřebují pro funkce, jako je probudit zvednutím, detekce některých fitness aktivit a další. I proto je dobré hodinkám říct, na kterém zápěstí je vlastně máte, a pokud chcete, změnit orientaci bočních tlačítek. 

Jak nastavit orientaci Galaxy Watch  

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Obecné. 
  • Klepněte na volbu Orientace. 

Zde už si můžete určit, na kterém zápěstí hodinky nosíte stejně jako to, na jaké straně chcete mít orientována tlačítka. Jakmile je přepnete z pravé strany na levou, tak se vám jednoduše otočí poloha ciferníku o 180 stupňů. Určení používané ruky má samozřejmě také vliv na to, jak korektně se vám počítají třeba kroky.

Hodinky Galaxy Watch koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.