Zavřít reklamu

Když Apple představil iOS 16, ukázal také funkci, která vám jednoduše umožní oddělit objekt na fotografii od jeho pozadí. Stačí vám na něho vlastně jen klepnout, a můžete jej dále sdílet nebo s ním jinak pracovat. Samsung svou obdobu této funkce přinesl v One UI 5.1, avšak výhradně pro řadu Galaxy S23. Jak to tak ale vypadá, dočkají se jí i majitelé starších zařízení.

Samsung funkci pojmenoval jako Image Clipper, kdy na objektu stačí po sekundu podržet prst a následně se ten vybere. One UI 5.1 vám poté nabídne možnosti, jako jsou kopírování, sdílení a uložení objektu do Galerie. Fungují zde ale také gesta drag and drop, takže můžete vybraný objekt ihned přesunout do zpráv, e-mailu, poznámek atd. Při uložení se objekt uloží s průhledným pozadím. Funkce navíc není nijak vázána na použití S Penu modelů Ultra.

Na Twitteru se však nyní objevila informace, že by měla funkce přijít i na starší zařízení Samsungu, a to konkrétně do řad Galaxy S22 a S21. Mělo by se tak stát už příští měsíc, takže během dubna. Předchozí zprávy však zmiňovaly i zařízení jako Galaxy S23, Note 20, stejně jako Galaxy Z Fold2 a novější. Tato funkce automatického vystřihování vypadá sice velice efektně, je ale pravda, že využití má poměrně omezené. Na druhou stranu, pokud ji zvládne hardware telefonu, není důvod, aby neměly tuto funkci dostupnou i ostatní modely Samsungu, včetně tabletů Galaxy Tab S8, kde by ostatně mohla mít větší uplatnění.

Řadu Galaxy S23 koupíte např. zde

Dnes nejčtenější

.