Zavřít reklamu

Od svého uvedení v prosinci 2020 je Pixel Adaptive Charging rozporuplnou funkcí. Google ji nyní aktualizuje a přidává upozornění o tom, zda je aktivní. Upozornění na aktivaci adaptivního nabíjení bylo možné zaznamenat ve vývoji poprvé loni v dubnu během cyklu Android 13 Beta. Nyní to však vypadá, že bychom se mohli dočkat jejího oficiálního uvedení.

Snímek obrazovky níže je podobný verzi, se kterou bychom se měli aktuálně setkat. Novinku lze najít mezi oznámeními systému Android pod označením Adaptivní nabíjení je zapnuto respektive Adaptive Charging is on. Oznámení informuje, že k plnému dobití vašeho Pixelu dojde v 8 hodin ráno a váš telefon se stále nabíjí, aby se prodloužila životnost baterie.

pixel-adaptive-charging-notification
Zdroj: 9to5google.com

Nechybí ani tlačítko pro jednorázové vypnutí Turn off once. Dříve bylo zapotřebí jít do Nastavení, Baterie a dále na Adaptivní předvolby. Tato možnost jednorázového vypnutí je ideální, pokud například zrovna vstáváte dříve než obvykle nebo jednoduše potřebujete své zařízení okamžitě plně nabít.

Info o zapnutém adaptivním nabíjení by se mělo zobrazit po připojení telefonu k nabíječce, odemknutí a otevření oznámení podobně jako u režimu večerky. Přes určitá očekávání Google tuto funkci na Feature Drop v březnu neoznámil a není tedy jasné, jakým způsobem a kdy přesně bude funkce zavedena ani kdy bude dostupná všem uživatelům. Nezbývá než doufat, že Google v tomto směru nebude zbytečně dlouho otálet.

Dnes nejčtenější

.