Zavřít reklamu

Chytré hodinky jsou chytré od toho, aby dokázaly monitorovat naše zdraví a aktivitu, přičemž nám umožnily používání různých funkcí jen na našem zápěstí. Jejich hlavním nedostatkem je ale mnohdy nízká výdrž baterie na jedno nabití. Pokud nicméně chcete, Galaxy Watch vydrží na jedno nabití klidně i týdny. Je to ale něco za něco. 

Samsung se s Galaxy Watch5 a zejména Galaxy Watch5 Pro pokusil posunout výdrž o něco dál, a i když se mu to minimálně v druhém případě povedlo, nedá se říci, že bychom samotnou výdrží nebyli pořád v jistém ohledu omezováni. No jo, jenže jak výdrž prodloužit? Samozřejmě, že to jde, jen se musíte začít omezovat.

Předně se hodí začít tím, že vypnete Always-On displej, protože právě displej je to, co bere baterii zařízení nejvíce. Dále se hodí vypnout aktivování ciferníku gestem nebo třeba GPS. Dále můžete osekávat další a další funkce, čímž ze svých chytrých hodinek děláte vlastně jen hodinky. Někdy se ale může hodit zbavit se všech metrik a nebýt ničím (a nikým) sledován. Pokud nicméně chcete udělat z Galaxy Watch jen hodinky s tím, že jim vypnete veškeré chytré funkce, nemusíte je vypínat postupně. Je zde totiž nabídka, která je kompletně odstřihne a hodinky následně budou fungovat jen pro zobrazování času. 

Jak zapnout Pouze hodinky v Galaxy Watch 

Jděte do Nastavení, kde vyberte nabídku Baterie. Jako první zde vidíte, kolik energie vašim hodinkám ještě zbývá, tedy to, jak dlouho vydrží nabité při aktuálním jejich používání. Sjedete-li níže zjistíte, jak můžete jejich výdrž prodloužit zapnutím Úsporného režimu. Ještě níže se ale nachází možnost Pouze hodinky, která vypne všechno kromě ciferníku. V případě našich redakčních Galaxy Watch4 Classic dokáže výdrž vytáhnout na více jak 37 dní.

Ty nejlepší chytré hodinky koupíte zde

Dnes nejčtenější

.