Zavřít reklamu

Díky senzoru BioActive, který Samsung používají hodinky Galaxy Watch, jsou ty schopny měřit hladinu kyslíku v krvi i během spánku. Vzhledem k tomu, že to přece jen vybíjí baterii, tak pokud chcete zjistit své metriky, budete muset tuto funkci nejprve povolit. 

Pulzní oxymetrie je neinvazivní a bezbolestná metoda monitorování, která měří hladinu nasycení kyslíkem nebo hladinu kyslíku v krvi. Dokáže rychle detekovat i malé změny v tom, jak efektivně je kyslík přenášen do končetin nejdále od srdce, zde tedy ne do nohou, ale alespoň do našeho zápěstí.

Hodnota se udává v procentech. Ty udávají míru kyslíku navázaného na hemoglobin, kdy je normální hodnota saturace krve kyslíkem v rozmezí od 95 do 98 %. Hodnoty pod 90 % už jsou hraniční a cokoli pod 80 % už je většinou ukazatelem selhávání dýchací soustavy. Vyjma sledování zdraví se tato hodnota hodí i pro sportovce skutečně vysokohorské turistice, kde je řidší vzduch. 

Jak měřit hladinu kyslíku v krvi s Galaxy Watch 

  • V telefonu otevřete aplikaci Samsung Health. 
  • Na hlavní obrazovce najděte a klepněte na kartu Spánek. 
  • V pravém horním rohu klepněte na tři svislé tečky. 
  • V rozevírací nabídce vyberte Hladina kyslíku v krvi během spánku 
  • Klepnutím na přepínač v horní části stránky povolíte sledování kyslíku v krvi. 

Jste zde ještě informováni o tom, že na zadní straně hodinek může blikat kontrolka, kterou normálně nevidíte. Abyste pak docílili co nejpřesnějšího měření, je vhodné mít hodinky během spánku pohodlně nasazené cca 2 až 3 cm nad zápěstními kůstkami.

Hodinky Galaxy Watch s měřením kyslíku v krvi koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.