Zavřít reklamu

Testy pádů telefonů jsou velmi sledovanou záležitostí. Snad by se dalo hovořit o konstruktivní destrukci v zájmu vědy. Testy často zcela neodrážejí způsoby, jakými v reálných podmínkách může dojít k poškození vašeho zařízení následkem pádu, lze si ale udělat rámcovou představu o tom, jak by řada Samsung Galaxy S23 mohla obstát proti jiným zařízením ve standardním pádovém testu.

Video pocházející od Allstate Protection Plans na YouTube přesně takovou představu může nabídnout. Společnost se pustila do testování odolnosti telefonů Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra se zvláštním zřetelem k tomu, jak se budou chovat recyklované skleněné a plastové materiály, které Samsung zakomponoval do svých průmyslových návrhů. Každé zařízení bylo podrobeno dvěma pádům z výšky 6 stop, tedy necelých 2 metrů, za pomoci přístrojů, kdy v jednom případě telefon dopadl na přední plochu a v druhém na zadní. Jelikož je každý z testovaných telefonů z obou stran potažen sklem, není nijak těžké uhodnout, k čemu dojde.

Galaxy S23 Ultra vyvázl na přední straně téměř bez úhony, protože dopadl na jednu ze svých zakřivených hran, což mohlo potenciálně omezit většinu poškození pouze na roh skla displeje. Pád na zadní stranu sice pouze poškrábal povrch, ale zcela znemožnil použití hlavního fotoaparátu, protože většina nárazu zasáhla prvek objektivu. Model S23 skončil s promáčknutým hliníkovým rámem, ale jinak nebyl poškozen. Model S23+ utrpěl značné poškození skla displeje, ovšem všechna tři zařízení byla stále plně funkční. Záznam bohužel neukazuje pády jednotlivých zařízení na boční stranu.

Řada Galaxy S23 využívá sklo Corning Gorilla Glass Victus, kde 2.22 % skla v produktu pochází z recyklovaných zdrojů a malá část polyesterového substrátu je vyrobena z plastu vázaného na oceán. Společnost Corning uvádí, že Victus 2 se vyznačuje jedněmi z nejlepších dosavadních vlastností při pádu z výšky 3 stop na beton. To je jistě skvělé, za předpokladu, že vám S23 omylem spadne ze stolu při obědě, ovšem když například cestou domů zakopnete a zařízení vám vypadne z ruky, je to už něco jiného. Pokud jste přitom všem měli navíc na nohou sandály, je potřeba počítat s naraženým palcem a nepříjemným účtem za opravu telefonu.

Oficiální vyjádření společnosti Allstate zní, že je řada S23 ve srovnání s S22 dobře odolná vůči pádům, a to i při využití recyklovaných materiálů. Samozřejmě názor si můžeme utvořit každý sám. Rozhodně stojí za to pořídit vašemu telefonu kvalitní pouzdro a ochranný kryt displeje. A i když žádná ochrana není úplně dokonalá, lze takto zamezit mnoha problémům a nepříjemným výdajům za opravy.

Ty nejlepší kryty a skla koupíte zde

Dnes nejčtenější

.