Zavřít reklamu

WhatsApp je nejpoužívanější komunikační platforma na světě, kterou Meta stále vylepšuje o nové a nové funkce a možnosti. Dosud jsme byli zvyklí na to, že co umí na jedné platformě, umí i na té druhé. Vývojáři aplikace ale prý nyní pracují na nové funkci, která uživatelům iPhonů umožní posílat krátké video zprávy. Androiďákům ale ne. 

WABetaInfo našel novou možnost skrytou v beta verzi WhatsAppu pro iPhone, která zatím není uživatelům dostupná, a to ani těm s nainstalovanou beta verzí, což naznačuje, že na ní WhatsApp stále pracuje. I tak ji ale v WABetaInfo dokázali zapnout a zjistit, co vlastně umí. V podstatě funguje skoro stejně jako krátké video zprávy Telegramu.

Odesílání video zpráv na WhatsAppu tak bude stejně snadné jako posílání zvukových zpráv. Uživatelé mohou jednoduše klepnout a podržet tlačítko a nahrát video o délce až 60 sekund. Jakmile je video odesláno, zobrazí se v chatu a automaticky se přehraje. Dalším zajímavým detailem je, že tyto krátké video zprávy jsou end-to-end šifrovány a nelze je uložit ani přeposlat, i když jsou zde povoleny snímky obrazovky.

Bohužel není jasné, kdy WhatsApp plánuje tuto funkcionalitu vydat. Co ale jisté je, že stejná beta aplikace pro platformu Android tuto novinku vůbec nenabízí. Je tedy klidně možné, že bude určena výhradně pro platformy Applu. Na Android bychom se jí tak mohli dočkat alespoň s určitým odstupem nějakého času. 

Dnes nejčtenější

.