Zavřít reklamu

Žhavou novinkou na poli mobilních telefonů Samsungu je aktuálně jeho nejvyšší Áčko v podání Galaxy A54 5G. Společnost jej chtěla více přiblížit řadě S, a tak prvně použila sklo i na zadní stranu zařízení. Bohužel spolu s tím jej jasně vystavila větší možnosti poškození. Pokud tedy už Galaxy A54 5G vlastníte, možná hledáte ideální příslušenství. Právě jste jej ale našli. 

Zadní sklo Galaxy A54 5G nedosahuje takových kvalit, jako v řadě Galaxy S22 nebo v řadě Galaxy S23. V prvním případě se jedná o Gorilla Glass Victus+, v tom druhém o vrcholnou technologii Gorilla Glass Victus 2. Nejlepší Áčko Samsungu má ale Gorilla Glass 5, což samozřejmě znamená, že je křehčí. Můžete to riskovat a používat zařízení bez krytu, pokud se nechcete ale vystavovat riziku jeho poškození, je zde příslušenství PanzerGlass, které už pro tento model nabízí nejen kryt, ale také sklo na displej.

Tvrzené sklo 

Pokud tedy začneme čelní stranou, takže sklem, najdete v jeho balení obligátní sadu pro jeho vyčištění, rámeček pro přesnější aplikování ale chybí. Je zde tedy lihový hadřík a hadřík z mikrovlákna, stejně jako nálepka. Nejdříve tedy displej telefonu odmastíte, vyleštíte, zbavíte prachových částic a ze skla sloupnete vrstvu číslo 1.

Následuje troška stresu, abyste sklo přiložili zcela ideálně. K tomu se hodí orientovat podle průstřelu v displeji pro selfie kameru. Ideální je rozsvítit displej, abyste věděli, kde má rámečky. Dáte to ale na první dobrou, protože je to úplně v pohodě a jednoduché. Nakonec jen od středu displeje vytlačíte případné vzduchové bubliny (pokud nějaké zůstanou, nevadí, protože po čase samy zmizí) a sloupnete vrstvu 2. Sklo tedy máte.

Jeho tloušťka je jen 0,4 mm, vydrží pád z výšky 2,5 m a nabízí odolnost proti tlaku na hranu skla 20 kg. Jeho tvrdost je 9H. Sklo je potaženo speciální vrstvou s antibakteriální úpravou, která zničí veškeré bakterie během 24h od kontaktu s ochranným sklem a tato vrstva má garanci 12 měsíců. Čtečka otisků prstů samozřejmě pracuje zcela korektně. Cena skla je 499 Kč.

Tvrzené sklo PanzerGlass Edge-to-Edge, Samsung Galaxy A54 5G koupíte zde 

Kryt HardCase 

U krytu žádnou složitost nenajdete. Jen jej vyndáte z balení a jeho vnitřního kompostovatelného sáčku a dáte na telefon. Ideální je začínat u prostoru pro fotoaparáty, kde je samozřejmě zeslabené. Je zde přítomna certifikace MIL-STD-810H, což je vojenská norma USA, která dává důraz na přizpůsobení environmentálního designu zařízení a testovacích limitů podmínkám, kterým bude zařízení vystaveno po celou dobu jeho životnosti. Aby toho nebylo málo, splňuje 3x certifikaci Military Grade Standard, kdy test odolnosti probíhal při pádu až ze 3,6 metru. Vašemu telefonu tak už nevadí ani pády, ani nárazy a logicky ani škrábance.

Kryt je poměrně poddajný a manipuluje se s ním velice snadno. Neklouže z ruky, což je jeho plus. Nasazení a sundání je otázkou sekund. Výřez pro fotoaparáty je jeden komplexní, zahrnuje i LED a počítejte s tím, že bude trochu chytat nečistoty. Je čirý, průhledný a nijak neovlivňuje vzhled telefonu. Materiál je TPU (termoplastický polyuretan) a polykarbonát.

Celý rámeček je z recyklovaných materiálů. Kde je třeba, aby měl kryt prostupy, tam je také má (nabíjecí konektor, mikrofony i reproduktory), tam, kde to není třeba, nejsou (šuplík SIM karty). Tlačítka hlasitosti a zapnutí jsou chráněny také, ale na jejich místech najdete výstupy. Tiskou se jistě, i když jsou trošku tužší. Za chvíli si na to ale zvyknete. Kryt je ještě potažen antibakteriální nanovstvou, která nabízí ochranu před 99,9 % bakterií, a to po dobu až 12 měsíců. Cena je 699 Kč.

Kryt PanzerGlass HardCase čirý, Samsung Galaxy A54 5G koupíte zde

Dnes nejčtenější

.