Zavřít reklamu

I když dochází ke zlepšením, přechod mezi Android smartphony stále není úplně bezproblémový. S migrací účtu Google a jeho přidruženými daty většinou žádné zásadnější problémy nejsou, ale když dojde na data jednotlivých aplikací, už je to něco jiného. Někdy taková akce může dát uživateli docela zabrat.

I když například můžete přenášet soubory včetně dat aplikací z jednoho Pixelu do druhého, celý proces nemusí být úspěšný, protože ne všechny aplikace třetích stran migraci dat podporují. Nyní tři největší čínští výrobci Androidu, konkrétně Xiaomi, Oppo a Vivo vytvořili alianci s cílem usnadnit život koncovým uživatelům tím, že umožní přenos dat aplikací mezi jejich zařízeními. Na čínské sociální síti Weibo tyto tři společnosti odhalily, že migrační nástroj na jejich telefonech bude aktualizován tak, aby podporoval přenos dat aplikací třetích stran. Takže změnit telefon z Oppo na Vivo nebo Xiaomi, by měl být bezproblémový a již nebude třeba se obávat ztráty dat aplikací nebo nutnosti znovu je nastavovat. V současné době migrace dat funguje poměrně dobře při přechodu mezi zařízeními od stejné společnosti. Ovšem v případě jiného výrobce zařízení s Androidem, je to spíše výjimkou.

Existence migračního nástroje hned tří z největších výrobců je tedy jistě dobrou zprávou, bohužel je háček v tom, že tento nástroj je exkluzivní záležitostí pro zařízení v Číně a na mezinárodní trhy se nejspíš nikdy nedostane. Na druhou stranu, vezmeme-li v potaz, že v Číně nejsou k dispozici služby jako nástroj Google pro zálohování dat, Fotky Google, Google disk a další, bude možnost migrace dat aplikací pro čínské uživatele Androidu skutečným darem z nebes.

Navíc toto není poprvé, kdy se tři největší čínští výrobci telefonů s Androidem sešli, aby nabídli koncovým uživatelům lepší zážitek. V lednu 2020 Oppo, Vivo a Xiaomi spolupracovali na společném řešení pro sdílení souborů, aby tak bylo posílání přes jejich zařízení jednodušší. O měsíc později se tyto společnosti spojily s Huawei a vytvořily Global Developer Service Alliance (GDSA), což umožnilo vývojářům v Číně nahrávat své aplikace do obchodů Xiaomi, Oppo a Vivo současně.

Nelze než doufat, že i Google projeví zájem o bližší spolupráci s výrobci zařízení zaměřenou na zajištění spolehlivějšího procesu migrace dat aplikací třetích stran uživatelům Androidu všude na světě. Samsung se pak sice snaží, ale i on má v tomto ohledu jisté nedostatky, protože ne vždy se do nového telefonu přesune vše, co byste čekali, a to i když přecházíte v rámci Galaxy zařízení.

Dnes nejčtenější

.