Zavřít reklamu

Samsung se může chlubit velmi efektivní funkcí na bezdrátové sdílení souborů s názvem Quick Share. Je rychlá a funguje bezproblémově mezi smartphony Galaxy, tablety i notebooky. Co když ale chcete sdílet soubory s androidovými smartphony jiných značek? V takovém případě můžete použít funkci Googlu Nearby Share, která je však často pomalejší než Quick Share. Skupina výrobců  androidových smartphonů se tento problém snaží řešit vlastním standardem pro sdílení souborů a Samsung se k ní nyní přidává.

Podle známého leakera Ice universe se Samsung připojil k iniciativě Mutual Transmission Alliance (MTA), která byla před dvěma lety založena čínskými společnostmi Xiaomi, Oppo a Vivo a nyní zahrnuje i značky OnePlus, Realme, ZTE, Meizu, Hisense, Asus a Black Shark. Je možné, že Samsung integruje protokoly MTA do Quick Share, což by funkci umožnilo snadno sdílet soubory se smartphony a notebooky jiných značek.

Řešení MTA používá technologii Bluetooth LE pro skenování kompatibilních zařízení v okolí a vlastní sdílení souborů se uskutečňuje přes P2P připojení založené na standardu Wi-Fi Direct. Průměrná rychlost sdílení souborů prostřednictvím tohoto standardu je kolem 20 MB/s. Podporuje sdílení dokumentů, fotografií, videí nebo audio souborů.

V tuto chvíli není známo, kdy Samsung plánuje nový systém na sdílení souborů vypustit do světa, více informací bychom se však mohli dozvědět v příštích měsících.

Související články

Dnes nejčtenější

.