Zavřít reklamu

Nedávno představený telefon střední třídy Galaxy A54 5G jde nad rámec svých předchůdců a přináší funkce, které byly dříve vyhrazeny pro dražší smartphony. Kromě vylepšeného designu a kvality zpracování nabízí také několik vylepšení fotoaparátu a úprav fotografií, o kterých jsme si nikdy nemysleli, že se dostanou do telefonu střední třídy. Ale Samsung se opět překonal.

Galaxy A54 5G nabízí v oblasti fotoaparátu a úpravy fotek následující vylepšení:

  • AI Image Enhancer: Díky této funkci vypadají fotografie živěji a méně fádně. Umělá inteligence vylepšuje mimo jiné jejich barvy nebo kontrast.
  • Auto Framing: Tato funkce automaticky upravuje úhel pohledu a umožňuje fotoaparátu při natáčení videa zazoomovat až na pět osob.
  • Auto Night Mode: Umožňuje aplikaci fotoaparátu měřit množství světla kolem předmětů a automaticky přepínat do nočního režimu.
  • Nightography: Tento režim využívající AI umožňuje fotoaparátu zachytit dostatek světla pro pořízení jasnějších a detailnějších fotek za horších světelných podmínek.
  • Vylepšená optická stabilizace obrazu u fotografií a videí: Galaxy A54 5G má širší úhel optické stabilizace obrazu u fotek, vylepšený z 0,95 na 1,5 stupně. Vylepšena byla i stabilizace u videí – ta má nyní frekvenci 833 Hz, přičemž u předchůdce to bylo 200 Hz.
  • Režim No Shake Night: Umožňuje fotoaparátu – díky vylepšené optické stabilizaci obrazu – zachytit fotografie za slabého osvětlení s vyšší mírou detailů, větším množstvím světla a menším množstvím šumu. Stejně tak telefon slibuje stabilní nahrávání videa bez jemných otřesů a rušivých světelných efektů.
  • Object Eraser: Tato funkce aplikace Galerie byla představena spolu s uvedením vlajkové řady Galaxy S21 a nyní přichází na Galaxy A54 5G. Umožňuje uživatelům se okamžitě zbavit nechtěných předmětů či osob z fotografií jednoduchým klepnutím na obrazovku.
  • Remasterování fotografií a obrázků GIF: Tato funkce Galerie debutovala v telefonech řady Galaxy S23 a nyní se dostává na Galaxy A54 5G. Umožňuje z fotek odstranit nechtěné stíny a odrazy a z GIFů šum, který je s obrázky tohoto formátu obvykle spojen.
  • Precise Focusing: Galaxy A54 5G používá místo fázového ostření (PDAF) ostření na všechny pixely (All-pixel Autofocus), což je variace na technologii Dual Pixel PDAF. Díky tomu, že telefon může používat pro automatické ostření všechny své pixely, mělo by být v praxi rychlejší, přesnější a lépe zvládat horší světelné podmínky.

Tato vylepšení fotoaparátu a úprav fotek nejsou jedinými, která Galaxy A54 5G odlišují od jeho konkurentů. Těmi dalšími jsou skleněná záda nebo adaptivní obnovovací frekvence displeje (byť se přepíná jen mezi 120 a 60 Hz).

Galaxy A54 5G koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.