Zavřít reklamu

Samsung pracuje již nejméně deset let na tom, aby se polovodičové baterie staly realitou. O tom, že to s nimi myslí vážně, svědčí 14 patentů na tento druh baterií, které nedávno potvrdil korejský patentový úřad Korean Intellectual Property Office (KIPO).

Divize Samsung Electro-Mechanics podle korejského webu The Elec citovaného serverem SamMobile získala 14 nových patentů na polovodičové baterie, z nichž 12 si podala mezi listopadem a prosincem roku 2020. Tyto patenty mohly být získány v rámci přípravy na příští technologické pokroky v oblasti baterií. Minulý týden společnost na schůzi akcionářů řekla tisku, že „na základě této technologie (pevného oxidu při vysokých teplotách) připravujeme malé polovodičové baterie nebo součástky pro zelenou energii“.

Za zmínku také stojí, že ještě více patentů týkajících se polovodičových baterií má v Koreji další divize Samsungu – Samsung SDI. Této divizi bylo v minulosti schváleno celkem 49 patentů týkajících se vlastností, výrobních metod a struktury polovodičových baterií.

Samsung na polovodičových bateriích pracuje již řadu let, a jak se zdá, vývoj zdárně spěje ke konci a představení spotřebitelského produktu. Polovodičové baterie jsou oproti tradičním lithium-iontovým mnohem bezpečnější (nevznítí se či neexplodují ani při proražení) a hustěji ukládají energii, což znamená menší, ale výkonnější baterie pro smartphony, tablety a různá další zařízení.

Dnes nejčtenější

.