Zavřít reklamu

Zapomněli jste v Gmailu po stisknutí tlačítka Odeslat přidat příjemce nebo jste si všimli gramatické chyby? Asi se vám to nejednou stalo. Dnes je e-mail základním způsobem komunikace akceptovaným všude, od vzdělávacích institucí přes orgány veřejné správy po firemní kanceláře, a v této disciplíně nade všemi vyniká Gmail. Zde se tedy dozvíte, jak zrušit odeslaný e-mail v Gmailu, u kterého jste následně objevili třeba nějaký nedostatek.

Vrátit e-maily, které jste poslali v minulosti, v Gmailu (a pokud je nám známo, ani v žádném jiném e-mailovém klientovi) není možné. Odeslání e-mailu však můžete okamžitě zrušit pomocí funkce, která vám ve výchozím nastavení umožňuje vrátit odeslanou zprávu po dobu pěti sekund. Pokud by se vám tato doba zdála příliš krátká, můžete si ji (v počítačové verzi Gmailu) prodloužit až na 30 sekund (viz Nastavení→Vrátit zpět odeslání).

Máte v mobilu připravený email, načež ho odešlete, jen abyste si uvědomili, že jste jej adresovali nesprávné osobě. Bezprostředně poté byste měli udělat následující:

  • Hned jak se objeví, klepněte v pravém spodním rohu na tlačítko Zpět.
  • Otevře se vám původní e-mail jako koncept, jako byste jej nikdy neodeslali.
  • Udělejte v něm potřebné změny a pečlivě jej ještě jednou zkontrolujte, než jej opět odešlete.

Existuje ještě jeden způsob, jak se vyhnout „e-mailovým nehodám“, alespoň tedy v androidové verzi Gmailu. Je jím funkce jménem Před odesláním potvrdit. Jak název napovídá, před odesláním e-mailu potvrdíte, že jej chcete odeslat, což vám dá další šanci na zkontrolování správné adresy, pravopisu či příloh. Funkci zapnete takto:

  • V levém horním rohu otevřete hamburger menu.
  • Klepněte na Nastavení→Obecná nastavení.
  • Zaškrtněte políčko Před odesláním potvrdit.

Dnes nejčtenější

.