Zavřít reklamu

Samsung Galaxy A54 5G je sice telefon střední třídy, ale v oblasti fotoaparátů se pokusil přinést mnoho z nejvyšší řady Galaxy S, včetně pojmu „Nightography“. Nyní jej hodnotili v rámci odborného testu DXOMark, kde si novinka Samsungu nevedla zrovna nejlépe. 

Samozřejmě je třeba přihlédnout k tomu, že Galaxy A54 5G nepatří mezi špičku, a proto musí být zákonitě až za ní. Zároveň je vhodné říci, že je to s DXO trochu složité, protože třeba špičkový Galaxy S23 Ultra je v jeho globálním žebříčku až na 11. pozici. Nejde jej tedy brát jako benchmark, i když jsou jeho měření založena na laboratorních testech.

Jak tedy Galaxy A54 5G v testu obstál? Pokud se podíváme na celkové hodnocení, tak mu patří 84. pozice. Pokud se ale podíváme do jeho cenové kategorie, která je u DXO pojmenovaná jako high-end (u nás spíše střední třída), vysloužil si 9. místo. Tomuto žebříčku vládne Google 7, následuje Google 6 a 6a. 4. pozice náleží Honoru 70 s Xiaomi 12T, 6. je Nothing Phone (1), 7. Oppo Reno8 5G a 8. Xiaomi 12 Lite 5G. Na 10. pozici je pak třeba iPhone SE (2022) a na 14. Samsung Galaxy A72, model A53 5G je 18.

Galaxy A54 5G si vysloužil 107 bodů, kdy lídr má 115 bodů, vedoucí celého žebříčku, kterým je Honor Magic5 Pro, má 152 bodů. Podle hodnocení poskytuje Galaxy A54 dobrou expozici a široký dynamický rozsah v jasných venkovních i vnitřních podmínkách. Redaktoři chválí zejména krajinnou fotografii. Na druhou stranu má telefon problémy se zaostřováním, a to zejména u makro snímků nebo při pohybujícím se objektu. Na výsledcích se také často objevuje halo efekt.

Galaxy A54 5G koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.