Zavřít reklamu

Právě dnes se začaly oficiálně prodávat nová Áčka Samsungu. Do redakce nám proto dorazil ten nejvybavenější z nově představeného tria, a to Galaxy A54 5G. Podívejte se na jeho obsah balení a samotný unboxing. 

Balení telefonu vlastně nijak nevybočuje. Je velice podobné tomu loňskému. Samsung dbá na ekologii a zmiňuje, jak je sama krabička vyrobena z recyklovaného papíru. Proto poměrně překvapí to, když ji otevřete. Uvnitř je totiž telefon obalený v plastové fólii, která třeba už ani u vrcholné řady používána není, a i tam ji nahradil papír. Proč tedy toto, je otázkou bez odpovědi.

Kdybyste hledali nabíječku, hledali byste marně, ale pravděpodobně jste ji nejspíše už ani nečekali. Je zde jen sada brožur a USB-C nabíjecí a synchronizační kabel v bílé barvě. Ten stejný ostatně najdete napříč celým mobilním portfoliem Samsungu. I když má Galaxy A54 5G plastové rámečky, jsou ty ještě dodatečně kryty foliemi proti možnému poškrábání zařízení. Stejné je tomu nicméně právě i u řady Galaxy S23.

Awesome Black černá barva je velice líbivá, má jen jeden zásadní neduh – neskutečně přitahuje otisky prstů, tedy alespoň pokud se bavíme o skleněných zádech telefonu. Na světlejších barvách to tak znatelné nebude. Černá barva má ale také jedno jasné pozitivum. Plastový rámeček zde nevypadá tak plastově, jako v případě zelené, bílé nebo fialové.

Nadšení ale nebudete z toho, jak moc vystupují fotoaparáty nad povrch zad telefonu. I když jsou papírově horší, jak u Galaxy S23, tak vystupují o 3,2 mm. U modelu Galaxy S23+ je to jen 1,3 mm, takže ty dva milimetry jsou skutečně znát. Když položíte telefon na rovnou plochu, nedá se s ním prakticky pracovat. Spolu s tím musíte počítat s jasným ulpíváním prachu a nečistot v oblasti objektivů.

Design jako celek je ale velice povedený. Samozřejmě za něho telefon vděčí právě svému vzoru, tedy řadě Galaxy S23. Galaxy A54 5G je již v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 11 999 Kč v případě 128GB verze a za 12 999 Kč, pokud byste chtěli 256 GB verzi. Když si zařízení koupíte do konce března, dostanete k němu sluchátka Galaxy Buds2 v hodnotě 2 990 Kč zdarma.

Galaxy A54 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.