Zavřít reklamu

Displejová divize Samsungu spustila nový web, který má všem pomoci zjistit, zda jejich produkty disponují technologií OLED. Stránka se jmenuje OLED Finder a zahrnuje zařízení od Samsungu a dalších značek, jako je Asus, Oppo, Xiaomi, Vivo, Realme, OnePlus a Meizu (ty od Applu nikoli).

OLED Finder je momentálně ve fázi beta a jeho vyhledávač je zatím omezen na 700 modelů smartphonů od zmíněných osmi značek. Samsung Display má nicméně v plánu později rozšířit možnosti nového webu tak, aby pomohl uživatelům identifikovat, zda jsou OLED panely Samsungu vybaveny také tablety a notebooky. Lze také očekávat, že rozšíří počet smartphonových značek.

Samsung Display tvrdí, že 70 % smartphonů, které mají OLED panely, používají technologii Samsungu. Společnost je sice největším dodavatelem OLED displejů na světě, není však jediná. (Poslední dobou o sobě čím dál více dává vědět čínský displejový gigant BOE, který by měl své OLED obrazovky dodat letošní generaci iPhonu SE). Účelem webu OLED Finder je tak „poskytovat přesnější informace spotřebitelům, kteří hledají špičkové produkty Samsung OLED“.

Takto specializovaná stránka je chytrý nápad. Může být totiž velmi užitečným nástrojem pro potenciální zákazníky. A web bude ještě užitečnější, jakmile do něj budou přidány tablety, notebooky a také iPhony. Navštívit jej můžete zde.

Dnes nejčtenější

.