Zavřít reklamu

Oblíbená hudbu streamující platforma YouTub Music zavádí zobrazování informací o skladbách a albech. Snaží se tak přizpůsobit konkurenci, která podobné informace o hudbě v různých podobách poskytuje už delší dobu.

Například na Tidal lze zobrazit podrobné informace o skladbě jako třeba kdo je interpret, kdo skladbu napsal nebo produkoval. Platforma dokonce nabízí údaje o tom, kdo provedl záznam a výsledný mix daného hudebního kusu s patřičným uznáním doprovodným kapelám a v některých případech i zaměstnancům studia, pokud jsou takové záznamy k dispozici. Streamovací služba nabízí v rámci poskytovaných metadat také recenze a ocenění kritiků v panelu Info, pokud je skladba nebo album obdržely.

Příspěvek na subredditu /r/YouTubeMusic ukazuje, že některým uživatelům se již při přístupu k rozbalovací nabídce na YouTube Music začíná zobrazovat možnost „View song credits“. YouTube zde poskytuje údaje o vaší hudbě jako například kdo skladbu hraje, napsal, produkoval a odkud byla metadata hudby získána. Právě poslední bod by mohl být trochu problematický pro nezávislé a samostatně publikující umělce používající YouTube Music. Zatím totiž není jasné, jakým způsobem lze data odeslat nebo zda je poskytují hudební vydavatelství.

V tuto chvíli to nevypadá, že by šlo o široké zavedení této funkcionality. Lze tedy očekávat, že stejně jako v mnoha předchozích případech, dostane YouTube Music v brzké době aktualizaci. Vzhledem k tomu, že na Fórech podpory YouTube byla tato funkce žádána již téměř čtyři roky, je jistě načase, aby bylo přiznáno uznání lidem, kteří za hudbou stojí.

Dnes nejčtenější

.