Zavřít reklamu

V posledních letech rapidně roste zájem o poslech ve vysokém rozlišení. Služby jako Apple Music, Amazon Music, Tidal a Qobuz tuto variantu nabízejí. Poměrně velká konkurence na trhu se streamovacími službami vytváří prostor pro nejrůznější vylepšení, ať už jde o bezztrátovou kvalitu nebo třeba prostorový zvuk. Roste také množství kvalitních sluchátek, které podporují kodeky s vysokým rozlišením, jako jsou aptX a LDAC nebo v případě Samsungu 24bitové přehrávání zvuku.

Ani Spotify nechce zůstat technologicky pozadu. S 205 miliony předplatitelů Premium v loňském roce obecně patří mezi nejoblíbenější, ovšem pokud její funkce nedokážou držet krok s konkurencí, mohlo by se to rychle změnit. Společnost oznámila své plány přijít s bezztrátovou kvalitou Spotify HiFi již na začátku roku 2021, ale od té doby o tom příliš slyšet nebylo. Prozatím tak stále není jasno, jaké by mělo být její načasování. Nyní se v rozhovoru pro The Verge spoluprezident Spotify Gustav Söderström vyjádřil pouze v tom smyslu, že funkce je stále ve vývoji a že v celém průmyslu došlo ke změnám, se kterými se společnost chce vyrovnat po svém. V rámci interview Söderström nijak na konkurenci neodkazoval, je ale nesporné, že mnozí konkurenti Spotify technologicky předběhli. Předplatitelé přitom po vyšší kvalitě volají.

S oznámeným a dlouho čekávaným nástupem Apple Music Classical, u kterého lze předpokládat, že se po verzi pro iPhony brzy dočkáme i té pro uživatele zařízení s Androidem, je opravdu nejvyšší čas, aby přišla ze strany Spotify adekvátní reakce.

Apple Music Classical představuje přístup k celosvětově největší knihovně klasické hudby. Nabídne špičkovou kvalitu zvuku, samozřejmě i v kombinaci se Spatial Audio. K dispozici budou stovky již předpřipravených playlistů a lze se těšit i na biografie jednotlivých autorů v kombinaci s příjemným uživatelským prostředím.

Apple Music Classical screen App Store

Díky opravdu pestré nabídce na trhu s hudebními streamovacími službami, lze očekávat nástup dalších technologických vylepšení a novinek u jednotlivých poskytovatelů, která nám zprostředkují ještě lepší zážitky z poslechu našich oblíbených kusů.

Související články

Dnes nejčtenější

.