Zavřít reklamu

Aktuálně sice máme za sebou představení nových modelů řady Galaxy A, to ale neznamená, že by spekulace kolem „bájného“ Galaxy S23 FE spaly. Není snad telefonu, který by produkoval více protichůdných informací. Na každou zprávu, že jej Samsung skutečně připravuje, totiž navazuje ta, že tomu tak ve skutečnosti není. Toto je ten první případ. 

Nová zpráva korejských médií s odkazem na zdroje dodavatelského řetězce říká, že společnost Samsung vydá další zařízení s přídomkem Fan Edition ve 4. čtvrtletí 2023. Společnost totiž údajně dokončila výběr svých partnerů a dodavatelů pro komponenty pro Galaxy S23 FE. Tito dodavatelé chtějí zahájit hromadnou výrobu součástí pro fanouškovskou edici ve 3. čtvrtletí letošního roku a Samsung jej prý hodlá uvést na trh právě ke konci roku. Stejná zpráva uvádí, že společnost by měla na trh dodat ještě během letošního roku 2 až 3 miliony Galaxy S23 FE a v roce 2024 by to mělo být 6 až 7 milionů kusů.

Celý důvod vydání smartphonu Fan Edition je nabídnout dobře vybavený smartphone za cenu nižší než základní model Galaxy S. Zaplnil by tak cenovou díru mezi Galaxy A54 5G a základním Galaxy S23, kde jsou prakticky jen starší generace modelů S. S ohledem na právě představené a nejvýše postavené áčko si můžeme udělat i jasnou představu o tom, jak by mohlo zařízení vypadat a co by vlastně mohlo umět.

Když už totiž i Galaxy A má skleněná záda, mohl by i zde Samsung vyměnit plast za sklo a mohla by zde být podpora pro adaptivní obnovovací frekvenci displeje. Kdyby tyto dva prvky chyběly, jasně by v tomto nejvyšší Áčko model FE přebíjelo, a to by nedávalo smysl. Čip by pak mohl být Snapdragon 8 Gen 1, což by nemusela být sice nejlepší, ale rozhodně ani nejhorší volba. Doufejme, že se dočkáme a doufejme, že v lepším čase, než těsně před představením Galaxy S24.

Nové Samsungy Galaxy A koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.