Zavřít reklamu

Měsíc samozřejmě můžete fotografovat jakýmkoli telefonem, otázkou je, jestli ale na výsledku uvidíte něco jiného, než jen bílou tečku. Telefony Galaxy nejvyšší řady ale nabízejí 100x Space Zoom, se kterým si můžete detailně prohlídnout i povrch naší jediné známé přirozené družice Země.

Pokud vlastníte některý z modelů řady Galaxy S21, S22 nebo S23 s přídomkem Ultra, stačí, když přejdete do aplikace Fotoaparát, režimu Fotografie a přes stupnici potáhnete prstem vlevo v režimu na výšku nebo dolů v režimu na šířku. Poslední hodnota je právě 100x přiblížení. Vzhledem k extrémnímu zoomu zde vidíte výřez scény a to, kterou část zabíráte. Jistě si všimnete i účinné stabilizace, jak je vidět třeba v ukázce od MKBHD níže, který se na Twitteru podělil o to, jak právě vypadá fotografování Měsíce aktuální špičkou Samsungu, tedy Galaxy S23 Ultra.

Nakonec vám už samozřejmě zbývá jen stisknout spoušť. Nevíme sice, proč by měl někdo fotit zrovna Měsíc a to ještě opakovaně, ale krásně to demonstruje, čeho je Space Zoom schopen a to, jak daleko vlastně dohlédne. Kdybyste to chtěli vědět přesněji, tak vězte, že střední vzdálenost Měsíce od Země je 384 403 km. A to je pěkná dálka.

Dnes nejčtenější

.