Zavřít reklamu

Nic se nemá uspěchat a není vhodné dělat unáhlené závěry. Od pondělí, kdy měli novináři možnost seznámit se s novými Áčky Samsungu ale uběhl už nějaký ten čas, a tak se dá hodnotit i s ohledem na to, kolik informací kolem nich vyplynulo na povrch. 

Galaxy A14 bude jasný prodejní hit, ale vzhledem k výbavě není příliš zajímavý, protože se prostě jedná o low-end, který nemá žádné vyšší ambice trhat benchmarky, ať už ty výkonové nebo ty fotografické. Galaxy A34 5G je však mírným zklamáním. Nemohu se zbavit dojmu, že to je nemastné a neslané zařízení, které si snadno spletete s jiným – bohužel právě i s Galaxy A14, což opravdu nechcete, protože to je jednou tak drahé zařízení.

Sjednotit vzhled je sice bohulibý čin, ale někdy se hodí od sebe jednotlivé modely přece jen více odlišit. Na oficiálním novinářském představení s tím měl nejeden přítomný novinář problém a já také. Prostě když na stole leží tři téměř stejné telefony, na první dobrou těžko poznáte, který je který. Právě A14 způsoboval nejvíce zmatků, kdy jej mnozí považovali za výše posazený model.

Oproti loňskému roku nedělal Samsung ani žádnou Unpacked akci. Je to možná škoda, protože minimálně Galaxy A54 5G by si zasloužil více pozornosti. Je to aktuálně nejvybavenější Áčko s mnoho zajímavými technologiemi, kdy jeho skleněná záda prostě a jednoduše fungují (i když plastový rámeček méně). Navíc pokrok ve fotografii a displeji by si zasloužil nějaké to patřičné promo. 

To je ostatně problém celého tria. Je s podivem, že i když je to nejsilnější prodejní artikl Samsungu, připravil si pro ně opravdu málo materiálů. Tiskové rendery podoby nejsou příliš zajímavé, většinou se líbí především lifestylové fotografie. Jenže ty prostě nejsou, a to ani v mezinárodním newsroomu. Když se pak podíváte do Samsung Online Store, na titulní stránce vůbec nepoznáte, že se zde představily nějaké bestsellery. Jako kdyby Samsung počítal s tím, že se každý dopídí toho, že nějaké novinky vydal. Ke dni představení ještě neobsahoval o novinkách jedinou informaci.

Protože novinky vyšly prostou tiskovkou, a ještě nejsou v prodeji (do něho vstupují až 20. března), dá se čekat, že to Samsung odpálí až v pondělí. Proč to ale dělá, když ho nikam netlačí čas, a proč nezačne novinky prodávat hned v ten den, kdy je představí? To nikdo neví. Další nové smartphony největšího prodejce smartphonů nás čeká až v létě, kdy přijdou nové skládačky. Do té doby budeme pořád žít z Galaxy S23 a právě nových Áček, tak snad se ještě nějaké té slávy dočkají. My se na testy určitě těšíme, protože právě Galaxy A54 5G je nesmírně zajímavý telefon.

Nové Samsungy Galaxy A koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.