Zavřít reklamu

Detekce chrápání je funkce, která se poprvé dostala do chytrých hodinek Samsung s Galaxy Watch4, umí jej tak samozřejmě i Galaxy Watch5 a Watch5 Pro. Místo toho, abyste se museli spoléhat na svůj telefon, mohou nejnovější chytré hodinky Samsungu sledovat vaše chrápání pomocí vestavěných mikrofonů. 

Chrápání je zvuk vibrací, který pochází z dýchacího ústrojí během spánku. Zvuk chrápání může být rušivý a nežádoucí jak pro osobu, která chrápe, tak pro její okolí. Může způsobovat nespavost, ztrátu soustředění, nervozitu a ztrátu libida. Chrápání může být ovlivňováno celou řadou faktorů. Mezi ně spadají fyziologické faktory, ale také životní styl, medikace a věk. Chytré hodinky vaše chrápání neodstraní, díky nim ale zjistíte, že byste s ním měli začít něco dělat.

Jak v Galaxy Watch zapnout detekci chrápání 

  • Otevřete v telefonu aplikaci Samsung Health. 
  • Najděte a klepněte na kartu Spánek, která se zobrazuje hned na hlavní obrazovce.  
  • V pravém horním rohu klepněte na tři svislé tečky 
  • V rozevírací nabídce klepněte na Detekce chrápání. 
  • Klepnutím na přepínač v horní části obrazovky povolte detekci chrápání. 
  • Udělte aplikaci možnost nahrávat zvuk klepnutím na volbu Při používání aplikace v zobrazené výzvě. 
  • Klepnutím na OK zavřete informaci o vyšší spotřebě energie zařízení. 

Při aktivaci detekce chrápání máte k dispozici několik různých možností. Můžete si vybrat, aby vaše Galaxy Watch sledovaly vaše chrápání po celou dobu, kdy spíte, nebo jen jednou za „relaci spánku“. Navíc můžete přepínat, zda chcete nahrávat zvuk, spolu s výběrem, jak dlouho budou nahrávky uchovávány, než budou automaticky smazány. Vybrat si můžete 7, 31 nebo 100 dní.

Hodinky Galaxy Watch s detekcí chrápání koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.