Zavřít reklamu

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) nedávno doporučil ukončit používání sociální sítě TikTok z obav o bezpečnost a soukromí uživatelů. Pokud jste i vy dosud používali TikTok na Androidu a zvažujete odchod, máme pro vás hned několik tipů na bezpečnější alternativy.

Likee

Pokud hledáte bezplatnou a relativně bezpečnou sociální platformu pro sdílení a prohlížení krátkých videí i živých streamů, můžete zkusit sáhnout po aplikaci s názvem Likee. Likee vám umožní také úpravu vašich videí za pomoci efektů a filtrů, nabízí funkci skupinového chatu a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Zoomerang – Short Videos

Zoomearng je aplikace, která vám umožní vytvářet, sdílet a upravovat nejrůznější krátká videa. Je jen na vás, zda se svá díla rozhodnete sdílet s ostatními členy Zoomerang komunity, nebo je prostřednictvím této aplikace přesdílíte třeba na YouTube Shorts nebo Instagram Reels.

Stažení v Google Play

Triller: Social Video Platform

Triller je další zajímavou alternativou za nepříliš bezpečný TikTok. Klade důraz spíše na hudbu, a umožňuje vám vytvářet, upravovat, vylepšovat a sdílet krátká videa. Samozřejmostí je nabídka poutavých filtrů a efektů a spousta dalších funkcí pro vaši kreativní tvorbu a v neposlední řadě také obsáhlá hudební knihovna.

Stažení v Google Play

YouTube (Shorts)

Platforma YouTube již nějakou dobu neslouží jen k natáčení klasických video formátů. Nabízí také sekci YouTube Shorts, která se velmi podobá TikToku. V rámci YouTube Shorts můžete nahrávat a sdílet krátké videoklipy o maximální stopáži 60 sekund. YouTube samozřejmě nabízí také možnost živého streamování.

Stažení v Google Play

Instagram (Reels)

Další platformou, na kterou můžete nahrávat krátká videa ve stylu TikToku, je Instagram, který spadá pod společnost Meta. Instagram nabízí řadu filtrů a efektů pro vaše videa, platformu můžete využít také pro živé streamování a samozřejmě i pro nahrávání standardního obsahu, jako jsou fotografie a galerie.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.