Zavřít reklamu

TikTok je hrozba. Sbírá o vás množství dat, která ke svému fungování vůbec nepotřebuje. Před jeho používáním varoval i NÚKIB, a proto, pokud se chcete z jeho spárů vymanit, tak jak zrušit TikTok není naštěstí nijak složité a pustí vás snadněji, jak třeba takový Instagram. 

Obava z možných bezpečnostních hrozeb vyplývá především z množství shromažďovaných dat o uživatelích a způsobu, jakým jsou sbírána, nakládání s nimi a v neposlední řadě také z právního a politického prostředí Čínské lidové republiky, jejímuž právnímu prostředí je podřízena společnost ByteDance, která vyvinula a provozuje sociální platformu TikTok. Podle toho, jak čínští zákonodárci lusknou prsty, TikTok tedy skáče. Víme to už nejen my, ale uvědomuje si to i USA či celá Evropská komise, která také podstupuje patřičné kroky.

Jak zrušit TikTok na Androidu 

  • Otevřete aplikaci TikTok. 
  • Vpravo dole zvolte kartu se svým profilem. 
  • Vpravo nahoře vyberte menu třech linek. 
  • Vyberte volbu Nastavení a soukromí. 
  • Zde klepněte na Účet a Deaktivovat nebo odstranit účet. 

Když následně vyberte Deaktivovat účet, nikdo jej v síti neuvidí, stejně jako obsah, který jste v ní publikovali. Takto deaktivovaný účet můžete ale kdykoli znovu obnovit, stejně jako veškerý jeho přítomný obsah.

Jak smazat TikTok 

Chcete-li TikTok účet definitivně smazat, musíte dát volbu Trvale odstranit účet. Odešle se žádost ke smazání, kterou ale můžete ještě do 30 dnů od podání stáhnout, pokud si to rozmyslíte. Před potvrzením smazání však ještě musíte vyplnit důvod vašeho rozhodnutí (vpravo nahoře je však volba Přeskočit). Je zde mimochodem i nabídka Obavy o bezpečnost nebo soukromí. Poté se ověřte heslem nebo SMS potvrzením a vyberte Odstranit účet. 

Dnes nejčtenější

.