Zavřít reklamu

YouTube již velmi brzy změní způsob, jakým se ve videích zobrazují některé reklamy. Konkrétně se v nich přestanou od příštího měsíce objevovat překryvné reklamy.

Překryvné reklamy na YouTube jsou vyskakovací reklamy ve stylu bannerů, které často narušují nebo zakrývají aktuálně přehrávaný obsah. Platforma sdělila, že tyto reklamy z videí odstraní, v příspěvku na fóru YouTube Help. V něm o nich mluví jako o „starším formátu reklamy“, který je pro diváky „rušivý“. Stojí za zmínku, že tato možnost již dávno není k dispozici v mobilní verzi YouTube, kde ji nahradila reklama před, uprostřed a po přehrání, kterou lze často přeskočit.

Platforma kromě toho uvedla, že odstranění překryvných reklam bude mít „omezený vliv“ na tvůrce. Bez dalších podrobností dodala, že dojde k posunu směrem k „jiným reklamním formátům“. Vzhledem k tomu, že desktopové platformy jsou jediným místem, kde se překryvné reklamy zobrazují, tyto „jiné reklamní formáty“ mohou tvořit menší podíl reklam zobrazovaných u monetizovaného obsahu.

Od 6. dubna již nebude možné aktivovat či přidávat překryvné reklamy z YouTube Studia při přístupu k monetizačním možnostem. Není jasné, čím Google tyto vyskakovací reklamy nahradí, ale zmíněné „jiné formáty reklamy“ by mohly zahrnovat nedávno představenou funkci označování produktů, jež tvůrcům umožňuje označovat produkty používané nebo zachycené ve videích.

Dnes nejčtenější

.