Zavřít reklamu

Po měsících příprav Google tento týden oficiálně oznámil, že v brzké době do služby YouTube Music dorazí podcasty. Spolu s tím uvedl, že aplikaci Podcasty Google i nadále zachová.

Během obchodní akce Hot Pod Summit, která se konala v polovině týdne v rámci festivalu On Air Fest 2023 v Brooklynu, šéf podcastové sekce YouTube Kai Chuk oznámil, že videoplatforma bude v „blízké budoucnosti“ distribuovat podcasty prostřednictvím služby YouTube Music.

Podcasty na YouTube Music mají sjednotit „audio a video zážitek“ a zahrnují možnost spustit podcast na jednom zařízení a dokončit jeho poslech na jiném. Na YouTube se mají spolu s tím objevit audio reklamy na podcasty. Google později dodal, že tvůrci budou moci „později v tomto roce“ nahrávat své podcasty prostřednictvím čtečky RSS, a upřesnil, že YouTube Music bude podcasty podporovat zatím jen v USA. Můžeme tak doufat, že do minimálně do Evropy se podpora rozšíří co nejdříve.

Google kromě toho uvedl, že nehodlá „zaříznout“ aplikaci Podcasty, kterou spustil v polovině roku 2018, a že aplikace „bude nadále sloužit uživatelům audia po celém světě“. Jestli tím však myslel blízkou či vzdálenou budoucnost, není jasné.

Dnes nejčtenější

.