Zavřít reklamu

I když chytré hodinky existovaly ještě před příchodem Apple Watch, tak právě až toto řešení přineslo nositelným technologiím takový úspěch. Ostatně Apple Watch jsou nejprodávanějšími hodinkami na světě. Mají ale jeden problém – nejde je používat s Android telefony. Nebo ano? Zde zjistíte, jak používat Apple Watch s Android telefonem. 

Apple Watch jsou určeny pro použití s iPhony a jejich iOS, to je prostě jasný fakt. Existuje ale fígl, jak jej můžete „používat“ i s telefony s Androidem, je ale třeba brát v potaz, že tím přijdete o množství jejich funkcí. Dále je nutné, aby dané Apple Watch byly ve verzi Cellular a váš operátor umožnil jejich samostatné fungování v síti.

Takto nastavené Apple Watch by vám měly umožnit plnou komunikaci s okolím, ať už klasickou formou nebo skrze chatovací platformy (WhatsApp atd.). Stále můžete používat aplikace pro sledování kondice a zdraví, ale nebudou se synchronizovat s vaším Android zařízením. Připravte se také na to, že pro aktivaci potřebujete iPhone (alespoň iPhone 6 a novější), protože bez něho nebudete moci hodinky spárovat a připravit k používání.

Jak spárovat Apple Watch s Androidem 

  • Spárování Apple Watch s iPhonem je nezbytný krok k propojení zařízení s vaším telefonním číslem a stažení aplikací, které chcete na Apple Watch. 
  • Před zapnutím Apple Watch se ujistěte, že je vaše SIM karta, kterou používáte v Androidu, daná do iPhonu. 
  • Zapněte obě zařízení a podržte je blízko sebe, než se objeví obrazovka párování. Zařízení spolu spárujte podle průvodce. 
  • Vypněte svá zařízení a přeneste svou SIM kartu z iPhonu do Android telefonu.  
  • Zapněte svůj Android telefon a nechte jej připojit se k vaší mobilní síti, až poté zapněte Apple Watch. 

V tuto chvíli by vaše Apple Watch měly být schopny přijímat hovory a odesílat zprávy, i když je vaše primární číslo nyní připojeno k zařízení s Androidem. Vaše Apple Watch a telefon Android nejsou ale mezi sebou propojeny, základní funkce hodinek však můžete používat i bez iPhonu. Pokud máte potíže se zasíláním zpráv nebo telefonními hovory, možná budete muset znovu spárovat zařízení s iPhonem a aktualizovat jej.

Netřeba si připomínat, že je toto řešení nepraktické. Apple Watch jsou prostě určeny jen pro použití s iPhony, ale pokud je z nějakého důvodu chcete/potřebujete používat, i když je váš primární telefon se systémem Android, tak to s těmito omezeními jde. Samozřejmě se však hodí doporučit praktičtější řešení, a to v našem případě konkrétně Galaxy Watch Samsungu.

 Apple Watch i Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.