Zavřít reklamu

Chytré prsteny jsou stále poměrně novým typem nositelností, které je poměrně specifické. Situace by se však mohla změnit, kdyby se některý z opravdu velkých výrobců chytrých telefonů vrhl na výrobu vlastních. Nasazení velkého jména, jakým Samsung je, by mohlo chytré prsteny skutečně nastartovat. 

Samozřejmě se s otázkou vývoje chytrých prstenů nehovoří jen v souvislosti s jihokorejským výrobcem, ale i těmi americkými, tedy Googlem a Applem. První, kdo s takovým řešením na trh přijde, může mít velkou výhodu před ostatními, ti ale zase na druhou stranu mohou čerpat z jeho pojetí a poznatků.

Spíše problémy než přínosy 

Chytré prsteny již na trhu jsou, kdy se jimi zabývá např. společnost Oura. Její řešení je poměrně zajímavé, i když samozřejmě nemá takový dosah, jaký by si přála. Poměrně chytře má vymyšlen i způsob zjištění velikosti prstenu, který prostě potřebujete, což je pravděpodobně největší problém této nositelnosti. U hodinek jen povolíte nebo utáhnete řemínek, prsten vám ale musí sedět přesně. Oura na to jde testovací sadou plastových prstenů. Jenže může si podobné vzorníky dovolit posílat i tak velký výrobce, jakým je Samsung, Google nebo Apple? Velkou otázkou je pak i nabíjení prstenu, které by bylo třeba zákazníky učit.

Ono moc není kam jinam nositelnosti posouvat. Chytré hodinky jsou poměrně populární, je ale pravda, že začínají nudit. Ani Apple ani Samsung nemají moc s čím novým přijít, když zde máme modely Ultra a Pro, a právě prsten by mohl oživit portfolio, protože segment TWS máme také a Samsung to zkoušel i s lokátory SmartTag, po kterých je teď poněkud ticho. Otázka je ale ta, jestli by výrobce nějak zásadně vylepšil měření v prstenu oproti hodinkám a jestli by jen nedubloval jejich funkce. To by totiž výrobce nechtěl, ten vám chce prodat jak hodinky, tak prsten.

Máme zde sice nějaké patenty, které různé pojetí chytrých prstenů velkých společností ukazuje, ale pravděpodobně to není jejich priorita. Prsten Applu by samozřejmě pracoval jen se zařízeními Applu, Google by se stejně neobtěžoval s distribucí mimo těch pár svých trhů, kde oficiálně figuruje. Jedině Samsung by mohl mít širší záběr, má to ale za potřebí, zkoušet štěstí i v tomto?

Svět se nyní ubírá spíše pohledem k nějakému chytrému headsetu ke konzumaci AR a VR obsahu. Samsung udělal tehdy velkou chybu, že vývoj zařízl, protože dneska mohl spolu s Metou vládnout tomuto trhu a mohl udávat trendy. Není ale všem dnům konec.

Chytré nositelnosti koupíte zde

Dnes nejčtenější

.