Zavřít reklamu

Samsung v příštím roce údajně plánuje restrukturalizovat svou nabídku smartphonů a rozšířit portfolio ohebných zařízení na šest. Kromě toho by korejský obr mohl v roce 2024 odstranit z vlajkové řady Galaxy S model Plus a představit novou řadu telefonů pro střední třídu.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem RGcloudS hodlá Samsung příští rok představit čtyři další skládací zařízení, včetně Galaxy Z Fold Ultra, Galaxy Z Flip Ultra, Galaxy Z Flex (zařízení ohybající se na třech místech) a Galaxy Z Tab (ohebný tablet). Pokud k tomu započítáme očekávané ohebné telefony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6, celkem by měl korejský gigant v roce 2024 uvést na scénu šest skládacích modelů.

Leaker doplnil, že model Galaxy Z Fold Ultra bude mít displej s rozlišením 4K, který má dodat displejová divize Samsungu Samsung Display, zatímco standardní Z Fold prý bude disponovat QHD panelem dodaným čínskou společností BOE. Model Galaxy Z Flip Ultra by pak měl být vybaven 2K displejem Samsungu, zatímco běžný Z Flip obrazovkou s rozlišením FHD z dílny BOE.

Kromě toho Samsung podle leakera plánuje v roce 2024 zredukovat počet zařízení řady Galaxy A a zároveň představit novou řadu pro střední třídu s názvem Galaxy K. A konečně, společnost prý hodlá příští rok z řady Galaxy S24 odstranit „pluskový“ model a nahradit jej novým prémiovým zařízením S. O tom, že Samsung údajně hodlá prostřední model řady Galaxy S „zaříznout“, jsme slyšeli již dříve, tuto informaci však vzápětí kromě obvykle dobře informovaného webu SamMobile vyvrátil dnes již legendární leaker Roland Quandt. Výše zmíněný únik je tak třeba brát s poměrně velkou rezervou.

Dnes nejčtenější

.