Zavřít reklamu

Samsung představil rozhraní One UI 5.1 na akci Unpacked 2023 při oznámení řady smartphonů Galaxy S23. Nyní je už aktualizace k dispozici pro mnoho starších zařízení Galaxy a v následujících týdnech by měla pokračovat ve své expanzi na další telefony a tablety. Přináší několik vylepšení a funkcí, kdy je zde například i efektní nový dynamický widget pro aplikaci Počasí. 

Stručně řečeno, nový dynamický widget Počasí podporuje dvě velikosti a je vybaven novými animacemi (to však jen u toho většího). Tyto animace zahrnují osobu, která vstoupí do widgetu oblečenou pro danou příležitost, tj. tak, aby to odpovídalo aktuálnímu venkovnímu počasí. Pokud je slunečno, widget zobrazí stylizovanou animaci osoby držící láhev s vodou. Pokud sněží, je to osoba se šálou. Pokud jde naopak o větrné nebo deštivé počasí, widget dynamického počasí zobrazuje osobu, která si drží kabát nebo nese v ruce deštník.

Tyto animace trvají zhruba čtyři sekundy a nevytvářejí žádnou smyčku, takže se přehrají jen jednou. Lze je však znovu spustit klepnutím na malé tlačítko obnovení v pravém dolním rohu widgetu. Samsung ale bohužel vynechal několik poměrně běžných typů počasí. Například když je polojasno nebo jen částečně zataženo, žádnou efektní animaci zde prostě neuvidíte. Samozřejmě mohou existovat i jiné typy počasí, které tuto animaci postrádají. Není však vyloučeno, že s postupem času nepřibydou s nějakou aktualizací.

Jak přidat widget Počasí na plochu Galaxy 

  • Dlouze podržte prst na ploše. 
  • Klepněte na nabídku Nástroje. 
  • V seznamu vyhledejte Počasí. 
  • Vyberte widget Dynamické počasí. 
  • Klepněte na Přidat. 

Jistě příjemnou možností je, že widgety Počasí v One UI 5.1 můžete skládat na sebe. Klidně si tedy do jednoho widgetu můžete naskládat počasí pro různá města a jednoduše mezi nimi švihnutím prstu přejíždět a postupně sledovat nové animace. K tomu stačí na widgetu podržet prst a zvolit nabídku Vytvořit stoh. Poté přes Nastavení widgetu určíte různé polohy, pro které se má počasí zobrazovat. 

Dnes nejčtenější

.