Zavřít reklamu

Samsung zásadně vylepšil práci v multitaskingu už s vydáním verze One UI 4.1.1 pro tablety a vybrané skládací telefony. Přinesl zejména nová gesta, díky nimž se přístup k funkcím Split-Screen a Pop-Up View stal o poznání přirozenějším. S One UI 5.1 ale posouvá multitasking ještě dál. 

Samsung v One UI 5.1 opět věnoval více pozornosti jedinečným možnostem mobilního multitaskingu svého softwaru, které mu mohou závidět nejen ostatní výrobci zařízení s Androidem, Google a i ostatně Apple s jeho iOS, který je v tomto ohledu 100 let před opicema. One UI 5.1 tedy ještě více vylepšuje stávající gesta Split-Screen a Pop-Up View a snaží se z mobilní produktivity udělat ještě pohodlnější zážitek, který je doslova „na dosah ruky“.

Snadná minimalizace 

Chcete-li minimalizovat nebo naopak maximalizovat okno aplikace bez nutnosti přechodu k možnostem menu, stačí vám prakticky jen přejet prstem z některého z horních rohů displeje. Je to okamžité, přičemž velikost okna vám ukazuje průhledný rámeček, takže si jej můžete upravit přesně podle vlastních preferencí. Na zobrazení přes celý displej se pak jen přepnete ikonou šipky vpravo nahoře.

Rozdělení obrazovky s nejpoužívanějšími aplikacemi 

Když aktivujete rozdělenou obrazovku, zobrazí se od posledními použitými aplikacemi ty vámi nejčastěji používané. Je to jasná a rychlá pomůcka k tomu spustit ve druhém okně tu aplikaci, kterou potřebujete, aniž byste ji museli jakkoli hledat. Není to žádná složitost, ale hodně ušetří práci, pokud rozdělená okna používáte častěji.

One UI 5.1 multitasking 6

Zlepšený multitasking v DeXu 

Pokud pracujete v rozhraní DeX, tak na rozdělené obrazovce můžete nově přetáhnout rozdělovač uprostřed pro změnu velikosti obou oken a určit si tak jejich vzájemnou velikost. Pokud navíc přesunete jedno okno do jednoho z rohů displeje, zaplníte jím čtvrtinu obrazovky.

Pokud vám řečená gesta nefungují, jděte do Nastavení -> Rozšířené funkce -> Labs a zapněte si zde zobrazené možnosti.

Telefony Samsungu s podporou One UI 5.1 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.