Zavřít reklamu

Hlasový asistent Samsungu Bixby byl ve srovnání s Asistentem Google vždy zesměšňován, korejský obr však do něj v posledních letech přidal řadu skutečně užitečných funkcí. Nyní pro něj oznámil velkou aktualizaci, která se zaměřuje na hlasové a textové interakce.

Nová aktualizace pro Bixbyho přináší dvě velké novinky. Jednou z nich je Bixby Text Call pro anglicky mluvící trhy. Tato funkce, která byla poprvé představena loni v Jižní Koreji, umožňuje uživatelům přijímat hovory a nechat Bixbyho mluvit s volajícím na základě textového vstupu uživatele. Funkce také mění hlas volajícího na textový výstup, jejž si můžete přečíst. Kromě některých aplikací pro usnadnění se zdá být užitečná v případech, kdy se vám nechce mluvit po telefonu.

Druhou funkcí je Bixby Custom Voice Creator, který využívá umělou inteligenci ke klonování vašeho hlasu. Funkce vezme několik vět, které uživatel nahlas vysloví, a Bixby je poté může použít k vytvoření vět pomocí vašeho hlasu a tónu. Zní to skvěle, prozatím je však tato funkce omezena pouze na korejštinu.

Nový update kromě toho přidává podporu pro vlastní probouzecí slova (v současnosti je výchozím nastavením „Hi Bixby“) a vylepšuje možnost přehrávat hudbu podle aktuálního scénáře, jako je například cvičení. Samsung jej začne vydávat do konce měsíce. My si ale musíme zatím nechat zajít chuť.

Dnes nejčtenější

.