Zavřít reklamu

Digitální hlasoví asistenti se postupem času vyvíjeli a nyní zvládnou nejen odpovídat na naše otázky a vést drobné konverzace, ale provádět řadu pokročilých úkolů. Z nejnovějšího srovnání hlasových asistentů, které provedl populární technologický youtuber MKBHD, vyšel nejlépe Asistent Google, když porazil Siri od Applu, Alexu od Amazonu i Bixbyho od Samsungu.

Je neskrývaným faktem, že z hlediska přesnosti a celkových funkcí je nejvyspělejším hlasovým asistentem Asistent Googlu. Není to žádné překvapení, jelikož jej pohání výkonná umělá inteligence, která sbírá data uživatelů, aby jim mohl nabídnout lépe přizpůsobitelný zážitek.

Co je tedy na testu známého youtubera zajímavého? Test zjistil, že všichni zmínění asistenti jsou dobří v odpovídání na obecné dotazy typu počasí, nastavení časovače atd. Vyplynulo z něj také, že Asistent Google a Bixby mají „největší kontrolu nad zařízením uživatele“. To zahrnuje možnost interagovat s aplikacemi, pořizovat snímky, spouštět nahrávání hlasu apod.

Ze všech asistentů dopadla nejhůře Alexa, a to ze dvou důvodů. Za prvé není integrována do smartphonu, takže nenabízí takovou úroveň přizpůsobení jako ostatní asistenti. A za druhé, což je důležitější, u Alexy byla zjištěna špatná přesnost v hledání faktů, neschopnost interagovat s dalšími aplikacemi a chabý konverzační model. Body ztratila i kvůli reklamám na Amazon.

I když vítězem testu se stal Asistent Googlu (druhá byla Siri), záleží pouze na tom, jaké zařízení používáte. V podstatě záleží na ekosystému, který vám vyhovuje nejvíce.

Dnes nejčtenější

.