Zavřít reklamu

Společnost Vivaldi Technologies vydala novou verzi alternativního internetového prohlížeče Vivaldi. Verze 5.7 přináší především nové možnosti pro audio a video.

Možnost pokračovat v přehrávání zvuku, když Vivaldi běží na pozadí

Tvůrci do svého prohlížeče přidali dlouho žádanou funkci, a to možnost pokračovat v přehrávání zvuku z libovolné stránky, když Vivaldi běží na pozadí. To ocení například ti, kteří jsou často na YouTube. V přehrávání audia/videa můžete pokračovat, i když je YouTube minimalizováno a i když nejste předplatiteli YouTube Premium.

Vivaldi_prohlizec_2

Chcete-li tuto funkci povolit, přejděte do Nastavení→Obecné a zapněte možnost Povolit přehrávání zvuku na pozadí. Když je tato funkce vypnutá, přepnutí na jinou aplikaci zastaví přehrávání videa. Když je povolena, budete moci poslouchat zvuk i při interakci s jinými aplikacemi.

Vypnutí automatického přehrávání videa

Pokud jste při procházení webu četli článek a zaskočilo vás neočekávané video, narazili jste na stránku, která má tzv. automaticky přehrávaná videa. Takováto videa jsou často spojena s reklamou.

Vivaldi_prohlizec_3

Nová verze prohlížeče nyní automaticky přehrávaná videa blokuje. Pokud je chcete z nějakého důvodu zapnout, možnost Automaticky přehrávat videa najdete v Nastavení webu v rámci Nastavení.

Vivaldi nyní startuje rychleji i s mnoha záložkami

Při procházení internetu má asi jen málokdo otevřenou jen jednu záložku. Není výjimkou, když jich v rámci jedné relace máme otevřených několik desítek. A otevřít relaci prohlížeče s mnoha záložkami chvíli trvá. Vivaldi je nyní vylepšen tak, aby rychlost otevření relace prohlížeče s více záložkami byla podstatně rychlejší.

Škálovatelnější uživatelské rozhraní

Mobilní prohlížeče jsou obvykle optimalizovány pro smartphony, nikoli pro tablety. Uživatelské rozhraní Vivaldi je navrženo tak, aby fungovalo stejně dobře na tabletech, chromeboocích i obrazovkách v autech.

Vivaldi_prohlizec_4

Někdy je však velikost prvků na dotykové obrazovce příliš malá nebo naopak příliš velká pro snadné ovládání. Zaleží na rozlišení a dalších faktorech. Nová verze Vivaldi proto přináší lepší škálování uživatelského rozhraní, spolu s vylepšeným zoomem. Toto vylepšení je zvláště užitečné pro auta. Novou verzi prohlížeče stahujte zde.

Dnes nejčtenější

.