Zavřít reklamu

Google pracuje na funkci pro svůj webový prohlížeč Chrome na Androidu, která vám jednoduchou formou umožní smazat posledních 15 minut historie vašeho používání aplikace. Jistě to ušetří množství práce ale i případné „horké“ chvilky, kdy si někdo vaší historii prohlédne, aniž byste to chtěli. 

Už v roce 2021 představila společnost možnost vymazat 15 minut historie prostřednictvím aplikace Google, přičemž tato funkce se do systému Android dostala na začátku loňského roku. Tato funkce umožňuje uživatelům „vyčistit“ historii vyhledávání spolu s dalšími aktivitami účtu okamžitě, místo toho, abyste to museli řešit v nastavení účtu. Nyní se zdá, že Google plánuje podobnou funkci přinést i do prohlížeče Google Chrome pro Android, a to opět s možností vymazat posledních 15 minut historie procházení.

Prozrazuje to nový příznak v aplikaci Google Chrome pro Android. Nespecifikuje, zda se jedná pouze o data o prohlížení nebo o aktivitu účtu jako celku, ale zmiňuje, že se tato možnost objeví v nabídce tří teček, kterou v prohlížeči Chrome najdete vpravo nahoře. Kdy přesně Google tuto novinku uvede, není ještě známo. Není jasné, zda se tato možnost později objeví také v prohlížeči Chrome pro iOS nebo pro počítače. Do té doby tak doporučujeme používat spíše anonymní režim.

Dnes nejčtenější

.