Zavřít reklamu

Samsung byl v loňském roce největším globálním výrobcem televizorů. Stal se jím již po sedmnácté v řadě. S ohledem na extrémně konkurenční prostředí jde o pozoruhodný úspěch.

Jak Samsung uvedl v tiskové zprávě, jeho loňský podíl na globálním trhu s televizory činil 29,7 %. V roce 2022 korejský obr prodal 9,65 milionu QLED televizorů (včetně Neo QLED televizí). Od uvedení QLED televizorů na trh v roce 2017 jich Samsung do konce loňského roku prodal více než 35 milionů. V segmentu prémiových televizorů (s cenou nad 2 500 dolarů neboli zhruba 56 tisíc Kč) byl podíl Samsungu ještě vyšší – 48,6 %, což je více než kumulovaný prodej značek televizorů na druhém až šestém místě.

Samsung tvrdí, že se na pozici „televizní“ jedničky dokázal udržet tak dlouho díky zákaznicky orientovanému přístupu a zavádění novějších technologií. V roce 2006 představil řadu Bordeaux TV a o tři roky později své první LED televizory. První chytrou televizi uvedl na scénu v roce 2011. V roce 2017 světu odhalil QLED televizory a o rok později QLED televize s rozlišením 8K.

V roce 2021 uvedl korejský gigant na trh první televizory Neo QLED s technologií Mini LED a v loňském roce televize s technologií MicroLED. Kromě toho má v nabídce prémiové lifestylové televizory, jako je The Frame, The Serif, The Sero a The Terrace.

Televizory Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.