Zavřít reklamu

Samsung minulý měsíc představil 43palcový herní monitor Odyssey Neo G7. Nejprve byl oznámen pro jihokorejský trh a o něco později pro Tchaj-wan. Korejský obr nyní oznámil jeho dostupnost pro globální trhy. Uvedl, že monitor se na většině důležitých trhů začne prodávat do konce 1. čtvrtletí letošního roku. Lze očekávat, že dorazí i k nám (vzhledem k tomu, že je u nás dostupný jeho 32palcový sourozenec).

43palcový Odyssey Neo G7 je první Mini-LED herní monitor Samsungu, který má plochou obrazovku. Ta disponuje rozlišením 4K, poměrem stran 16:10, obnovovací frekvencí 144 Hz, odezvou 1 ms, podporou formátu HDR10+, certifikací VESA Display HDR600 a trvale vysokým jasem s maximem 600 nitů. Samsung také na obrazovce použil matný povlak pro snížení odrazů světla.

Monitor je vybaven dvěma 20W reproduktory, jedním konektorem DisplayPort 1.4, dvěma porty HDMI 2.1, dvěma porty USB 3.1 typu A, držákem VESA 200×200 a RGB podsvícením na zadní straně. Bezdrátovou konektivitu pokrývá Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.2.

Monitor běží na operačním systému Tizen, což mu dává velkou konkurenční výhodu, protože žádné jiné herní monitory ostatních značek plnohodnotný operační systém nemají. Je na něm možné spouštět všechny populární hudební a video aplikace a je do něj integrována platforma Samsung Gaming Hub, která přináší herní cloudové streamovací služby, jako je Amazon Luna, Xbox Cloud a GeForce Now. Za zmínku stojí ještě funkce Samsung Game Bar, která zobrazuje různé informace o hře, včetně  snímkovací frekvence, vstupního zpoždění, režimů HDR a VRR, poměru stran a nastavení zvukového výstupu.

Monitory Samsungu koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.